"Непристойний контент" у TikTok: уряд Непалу вирішив заборонити застосунок у країні

"Непристойний контент" у TikTok: уряд Непалу вирішив заборонити застосунок у країні

"Непристойний контент" у TikTok: уряд Непалу вирішив заборонити застосунок у країні
TikTok. Фото: Mateusz Slodkowski/Getty Images

У Непалі заборонили китайський застосунок TikTok через те, що він порушував "соціальну гармонію" в країні та поширював непристойні матеріали.

Про це 13 листопада повідомили видання Reuters та Associated Press.

За повідомленнями місцевих медіа, за останні чотири роки в Непалі зареєстрували понад 1 600 випадків кіберзлочинів, пов'язаних з TikTok.

Міністр зв'язку та інформаційних технологій Непалу Рекха Шарма заявив, що рішення про заборону TikTok було ухвалено на засіданні кабінету міністрів, голова Телекомунікаційного управління Непалу Пурушоттам Ханал заявив, що інтернет-провайдерів попросили закрити додаток.

"Деякі вже закрили, а інші зроблять це пізніше сьогодні", — додав він.

Міністр закордонних справ Непалу Нараян Пракаш Сауд заявив, що роботу TikTok необхідно регулювати, адже додаток порушував "соціальну злагоду та доброзичливість" у країні.

Також для забезпечення підзвітності соціальних мереж уряд Непалу зобов'язав компанії зареєструватися та відкрити офіс зв'язку в Непалі, а ще сплачувати податки.

Водночас опозиція розкритикувала цей крок.

"В інших соціальних мережах також є багато небажаних матеріалів. Що необхідно зробити, так це регулювати, а не обмежувати їх", — сказав Прадіп Г'явалі, колишній міністр закордонних справ і один з лідерів Комуністичної партії Непалу.

У самому TikTok уже раніше заявляли, що такі заборони є "помилковими" і що вони базуються на "хибних уявленнях".

Заборона TikTok в інших країнах

Індія також заборонила TikTok разом із десятками інших китайських застосунків ще у червні 2020 року, заявивши, що вони можуть поставити під загрозу національну безпеку та цілісність країни. А уряд Пакистану забороняв його щонайменше чотири рази через "аморальний і непристойний" контент.

Користуватися TikTok заборонено держслужбовцям США, Канади, Великої Британії, ЄС, Нової Зеландії та Індії. Працівники НАТО теж зобов'язані видалити застосунок із робочих пристроїв.

У травні штат Монтана став першим у США, який законодавчо забороняє застосунок TikTok. Компанія ByteDance, що володіє соцмережею TikTok, подала федеральний позов до штату Монтана.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок