Режисер "Памфіра" Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт для співпраці з американським кіноагентом

Режисер "Памфіра" Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт для співпраці з американським кіноагентом

Режисер "Памфіра" Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт для співпраці з американським кіноагентом
Дмитро Сухолиткий-Собчук. Фото: Захар Давиденко/Facebook

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським кіноагентом Джуелом Россом, який працює із Баррі Дженкінсом (режисер фільму Moonlight, що отримав три премії "Оскар" та зараз знімає приквел до "Короля Лева" для Disney.) Про це 17 вересня повідомила команда стрічки "Памфір" у Facebook.

Там зауважили, що Джуел Росс — засновник компанії Silent R Management — робить акценти на співпрацю зокрема і з європейськими режисерами, зосереджує свою увагу на авторському незалежному кіно.

"Агент для європейського режисера у Сполучених Штатах Америки — це неймовірно важливий крок, адже агенція представляє інтереси та знаходить проєкти, які відповідають запиту автора", — зазначає сам Сухолиткий-Собчук.

Він додає, що агенція шукає особливі голоси та особливі історії, а для нього як режисера було важливо, щоб до голосу автора дослухались: "Після фільму «Памфір» це важливий крок, адже відкриває перспективу зробити картину в Голлівуді".

Дмитро Сухолиткий-Собчук
Дмитро Сухолиткий-Собук підписав контракт з американським агентом. Фото: Pamfir/Facebook

Про що фільм "Памфір"

Фільм "Памфір" — це дебютна повнометражна кінострічка режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Робота над фільм почалася у 2018 році, а зйомки, які тривали впродовж року, завершили у 2021-му.

До створення долучилася не тільки Україна (компанія BosonFilm), а й Франція, Польща та Чилі. Цей кінопроєкт було відібрано до резиденції Cinefondation Каннського кінофестивалю, він отримав фінансування від фондів кінофестивалів у Локарно і Роттердамі.

Світова прем’єра відбулася у травні 2022 року на Каннському кінофестивалі. Крім того, стрічку побачили на фестивалях у понад 25 країнах світу. Зокрема, вона здобула нагороди на фестивалі Raindance у Лондоні, українському "Кіноколо", на кінофестивалях у Сантьяго (Чилі), Дунаві (Латвія), Палічі (Сербія). А права на дистрибуцію фільму придбали понад 20 країн.

Стрічка Сухолиткого-Собчука також увійшла у перелік найкращих фільмів 2023 року від The Guardian.

Зараз "Памфір" змагатиметься за право представляти Україну на 96-й кінопремії "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний фільм".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок