У Києві відкрили мурал, присвячений адопції тварин: мисткиня розповіла про роботу над проєктом

У Києві відкрили мурал, присвячений адопції тварин: мисткиня розповіла про роботу над проєктом

У Києві відкрили мурал, присвячений адопції тварин: мисткиня розповіла про роботу над проєктом
Шевченківська РДА / Facebook

У Києві на вулиці Златоустівській, 23, у Шевченківському районі відкрили мурал "Сім’я для чотирилапого", присвячений адопції безпритульних тварин. Його розробила творча група Kailas-V на замовлення постачальника товарів для зоомагазинів Suziria Group.

Мета стінопису — привернути увагу суспільства до тварин, що не мають дому, щоб якомога більше чотирилапих потрапили до нових сімей. Цією проблемою займається Suziria Group. З початком широкомасштабного вторгнення Росії кількість тварин, яких покинули господарі, значно зросла. У притулках нині перебувають близько 150 тисяч тварин.

Анастасія Тиха на тлі муралу "Сім'я для чотирилапого" в Києві
Анастасія Тиха на тлі муралу "Сім'я для чотирилапого" в Києві. Anastasiia Tykha / Instagram

За основу малюнка взяли фото американського фотографа Кристофера Очіконе. Там зображена Анастасія Тиха — зооволонтерка, яка разом з чоловіком минулого року врятувала понад 30 тварин з інвалідністю, вивівши їх з Ірпеня. У групі Kailas-V троє митців: Яна Волк, Роман Партола та Сергій Якименко.

Робота над муралом

Яна розповіла Суспільному Культура, що команда отримала замовлення від Suziria та мали кілька варіантів у розробці. Хотіли взяти реальну сім’ю, яка взяла безпритульну тварину. Але потім вирішили, що це має бути збірний та впізнаваний для всіх образ. Команда трохи інакше зобразила собак, аби вписати їх у міську інфраструктуру, адже змучені пси Ірпеня в боях могли б відлякувати перехожих у Києві.

Окрім того, за словами Яни, викликом для авторів було те, що вони вперше зображали реальних і живих людей, не історичних постатей. Яна була вражена, якою в реальності милою і тендітною є Настя, адже з фото здавалося, що це має бути більша жінка з великою силою.

Мурал — один із понад 70 авторства Kailas-V. Вони також розробили "Святу Джавеліну" на вулиці Антонова, Грушевського на Старовокзальній, "Крути" на Великій Васильківській, а ще мурал сім’ї в Бахмуті. У липні 2023-го вони розмалювали частково відбудований притулок для тварин "Бест Френдз" у Київській області.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок