Блакитний німб на муралі "Свята Джавеліна" замалювали після скарги Ради Церков

Блакитний німб на муралі "Свята Джавеліна" замалювали після скарги Ради Церков

Блакитний німб на муралі "Свята Джавеліна" замалювали після скарги Ради Церков
Фото: Kailas-V/Facebook

Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій обурилась новим муралом у Києві та звернулась до міської влади з проханням з пошаною ставитися до вірян та їхніх переконань. Відповідна заява зʼявилась на сайті ВРЦіРО.

Свій протест релігійні діячі направили щодо муралу "Свята Джавеліна", який зобразили на стіні однієї з багатоповерхівок у Солом'янському районі столиці. На стіні - зображення Богородиці, яка тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 "Джавелін". Авторами зображення ж творча група Kailas-V – Сергій Якименко, Яна Волк, Роман Портола та Андрій Пальваль.

"Стіни багатоповерхівок у столиці є не приватною галереєю, а публічним простором, тому при створенні новітніх мистецьких продуктів на них просимо дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною пошаною ставитися до релігійних переконань членів українського суспільства", – йдеться у повідомленні Ради Церков.

"Ми, віруючі люди України, висловлюємо категоричне несприйняття та протест таким виразам публічного псевдомистецтва, які використовують релігійні почуття та символи як об‘єкт пародії".

У той же день, коли художники закінчили малювати мурал, блакитний німб з українським гербом замалювали. Розпорядження щодо цього дали в КМДА.

Рада Церков висловилась проти нового муралу в Києві
Рада Церков висловилась проти нового муралу в Києві. Фото: Kailas-V/Facebook

Художники з групи Kailas-V висловились щодо цього звернення у своєму Facebook.

"Як прикро, що КМДА та Віталій Кличко стали на бік середньовіччя та порушення прав митців на самовираження! Прикро, що Рада церков, наче в Російській Федерації, диктує свою волю не тільки в тому, що стосується церков та культових споруд, а й робить заручниками все місто, бо їм ввижається якась "образа почуттів віруючих". (...) І чому не ображають їх ракети та снаряди, які летіли у місто, а ображає такий абстрактний вияв подяки нашим захисникам? Чому вони вважають, що вірчі в нас геть як на Московщині - ображаються на мистецтво?" – зазначили учасники проєкту.

Рада Церков висловилась проти нового муралу в Києві
Художники з групи Kailas-V біля нового муралу. Фото: Kailas-V/Facebook

У березні Рада Церков публікувала звернення, у якому закликала "залишатись шляхетними незалежно від обставин" і не вживати нецензурну лексику на вуличних білбордах та у рекламі.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад