Таргани після ядерного вибуху: Слава Жила про нову виставу в театрі "Актор"

Таргани після ядерного вибуху: Слава Жила про нову виставу в театрі "Актор"

Таргани після ядерного вибуху: Слава Жила про нову виставу в театрі "Актор"

Театральний режисер та продюсер Слава Жила в ефірі Суспільне Культура розповів про актуальність нової вистави, яку спільно створили театральна школа Supertask та театр "Актор". Постанова називається "Із життя комах" й базується на однойменному творі Карела та Йосифа Чапеків.

В українській виставі йдеться про життя тарганів після ядерного вибуху, проте в оригінальній п'єсі 1922 року про ядерну зброю згадок не було — ініціатором такої адаптації став Слава Жила.

Над виставою працювали з режисером-постановником Богданом Данилюком, акторською майстерністю займався Єгор Іванов, асистувала Христина Авакян. До роботи також залучили молодого композитора Петра Прівалова, який "створив дуже незвичний звуковий ряд".

"Ця п’єса, мені здається, максимально на часі, адже пережити ядерний вибух можуть таргани, тому ми граємо виставу про світ після ядерного вибуху. Ми маємо дивитися трішки вперед. Ми нікого не лякаємо, ми лише загострюємо сприйняття світу, який наразі для нас є досить дивним", — пояснює Жила.

Показ вистави якраз припав на чергову хвилю обговорення можливого російського теракту на Запорізькій АЕС. Жила додає, що команда не планувала нагнітати емоції щодо ситуації з АЕС, вистава — про наслідки ядерної війни загалом.

На його думку, на сцені театру важливо рефлексувати про те, що відбулося, а також говорити про ймовірні загрози. За його словами, "театр завжди ставить запит про майбутнє".

"Попередня вистава, яку я створив у листопаді 2021-го, — це «Просто хочеться жити» про біженців. Коли ми репетирували, запропоновані обставини такі: біженці з різних країн збираються у Києві в бомбосховищі та влаштовують там день народження. У листопаді 2021-го ніхто не міг подумати навіть про те, що Київ будуть бомбити, це передбачення. Театр — це трішки все ж таки футуризм і про майбутнє", — розповідає Жила.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок