В МЗС відреагували на "день російської мови" в ООН

В МЗС відреагували на "день російської мови" в ООН

В МЗС відреагували на "день російської мови" в ООН

Вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС, а вранці на сторінці ООН у Twitter зʼявився допис про "день російської мови", що обурило користувачів мережі. На цей пост відреагували і в українському Міністерстві закордонних справ.

Речник МЗС Олег Ніколенко зазначив: "Російські командири віддають наказ підірвати Каховську греблю російською мовою. Що за день в ООН для святкування російської мови! United Nations RU твітить про культурне розмаїття, ігноруючи найбільшу катастрофу в Європі за останні десятиліття, спричинену виключно Росією. Навіщо мовчати?"

мзс день російської мови
Речник українського МЗС відреагував на пост ООН. Скріншот зі сторінки у Twitter

У власному Telegram-каналі висловився й уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець: "Безкарність – це рушійна сила і основна російська зброя. (...) Невже представники ООН не розуміють, що цим заохочують росіян діяти ще більш жорстоко, грубо, безжалісно і безвідповідально. Бо країна-терорист вже показала, що плює на всі міжнародні домовленості, підписані конвенції та норми".

Відреагував і голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

У МЗС відреагували на "день російської мови" в ООН
Руслан Стефанчук відреагував на "день російської мови" в ООН. Скріншот зі сторінки у Twitter

"Я думала, що це жарт, але ні. Того самого ранку, коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, спричинивши величезну екологічну, гуманітарну та техногенну катастрофу, офіційний акаунт ООН у Twitter безтурботно повідомляє, що сьогодні день російської мови. Що за кривавий цирк..." — написала режисерка та письменниця Ірина Цілик.

День російської мови ООН

Варто зазначити, що день російської мови — це свято, встановлене ЮНЕСКО у 2010 році, присвячене російській мові як одній із шести офіційних мов організації.

Таку дату обрали, оскільки в цей день народився поет Алєксандр Пушкін, якого вважають "батьком" сучасної російської літературної мови. Епіграфом до свята обрано цитату Пушкіна, в якій він говорить про "перевагу" російської над іншими європейськими мовами.

"Метою проведених днів мов ООН є підвищення поінформованості про історію, культуру та розвиток кожної з шести офіційних мов ООН серед співробітників Організації", – йдеться на сайті ООН.

Подібні пости з'являлися на сторінці організації і 23 квітня – тоді святкували день англійської та іспанської мови.

мзс день російської мови
У ООН публікували пости й до днів англійської та іспанської мов. Скрнішот зі сторінки в Twitter

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок