Оголосили переможниць премії Women in Arts. The Resistance

Оголосили переможниць премії Women in Arts. The Resistance

Оголосили переможниць премії Women in Arts. The Resistance
.

Український інститут і ООН Жінки 7 березня оголосили переможниць премії "Жінки в мистецтві. Опір" (Women in Arts. The Resistance).

Women in Arts — це незалежна премія, яка відзначає актуальні досягнення жінок у сферах мистецтва та культури. Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, навесні 2022 року її не вручали.

Номінації та переможниці:

  • Жінки у візуальному мистецтві: художниця, перформансистка, кураторка Алевтина Кахідзе.
  • Жінки в музиці: композиторка, вторка симфонічної та камерної музики, голова Асоціації електроакустичної музики України Алла Загайкевич.
  • Жінки в театрі: драматургиня, авторка проєкту "Witnessing U" Ніна Захоженко, відома за своїми пʼєсами "Сім перших робіт Аліни" і "Я норм".
  • Жінки в кіно: кінорежисерка і сценаристка Аліна Горлова, авторка документальних фільмів "Явних проявів немає" і "Цей дощ ніколи не скінчиться".
  • Жінки в літературі: поетеса, літературознавиця, перекладачка Галина Крук.
  • Жінки в культурному менеджменті: мистецтвознавиця, кураторка, в.о. директора Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова. За її словами, вона розділить нагороду з Оленою Гончарук ("Довженко-Центр").
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: культорологиня, редакторка Анастасія Платонова.
  • Особлива відзнака: Юлія Сідорова (Юлія Григорович), більше відома за позивним Куба – парамедикиня ЗСУ, очільниця медслужби Veteranka (Жіночий ветеранський рух). Юлія Сідорова була активною учасницею Революції Гідності, а зараз досвідчена військова, яка ще у 2014 році потрапила на фронт як парамедикиня у складі "Госпітальєрів".

Цьогоріч премія пройшла під гаслом "Вогонь запеклих не пече" та враховувала діяльність, яка була націлена на наближення перемоги України.

Робота української мисткині потрапила на виставку до Музею сучасного мистецтва в США

Щороку статуетку для переможниць створює українська скульпторка Марія Куліковська. Кисті жіночих рук, які переплітаються та символізують підтримку, захист, а також жіночу (спів)працю.

Це четверта номінація премії Women in Arts, яку в 2019 році започаткували Український інститут та ООН Жінки в межах руху солідарності за гендерну рівність HeForShe.

У 2021 році премію Women in Arts отримали режисерка Ірина Цілик, письменниця Софія Андрухович, диригентка Оксана Линів, громадська діячка Юлія Федів, художниця Аліна Клейтман, режисерка Тамара Трунова, літературознавиця і арткритикиня Віра Балдинюк та військова журналістка Валерія Бурлакова.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок