Колишній гендиректор "Довженко-Центру" висловився щодо обшуків правоохоронцями у інституції

Колишній гендиректор "Довженко-Центру" висловився щодо обшуків правоохоронцями у інституції

Колишній гендиректор "Довженко-Центру" висловився щодо обшуків правоохоронцями у інституції
. УНІАН

Два дні поспіль – 10 та 11 листопада – СБУ, поліція та прокуратура приходять до "Довженко-Центру" з обшуками. За словами співробітників – шукають документи, що стосуються взаємовідносин керівника Центру з ТОВ "Аневіа", ТОВ "Залізобуд" та UDP. Окрім документів, слідчі забрали і печатку Центру, хоча не мали цього робити. Щодо цієї ситуації 11 листопада у своєму Facebook висловився колишній генеральний директор Іван Козленко.

"Якщо у когось були питання про якого "керівника Центру" йдеться, то провадження порушене проти мене, гендиректора Центру в 2014-2021 рр. Це перше провадження, порушене проти мене персонально", – зазначає він.

Раніше проти Івана Козленка уже порушували справу у 2020 році: "на підставі Акту перевірки Центру Держаудитслужбою, було фактовим ("за фактом завдання збитків державі"), тобто не мало конкретного підозрюваного".

А у лютому 2022 року прокуратура Києва звинувачувала забудовника у захопленні ділянки. У найсвіжішому коментарі за 19.08 для LB.ua власник компанії A Development Олексій Баранов заявив, що не збирається купляти приміщення основного корпусу "Довженко-Центру".

За словами Козленка, справу у 2020 та у 2022 порушила одна й та прокурорка Бакалова С.Р. Нове провадження стосується ч. 2 ст.364 ККУ – "зловживання владою або службовим становищем". Дві інші статті провадження стосуються забудовника (ТОВ "Анева"), якому інкримінується "самовільне заняття земельної ділянки" та "порушення правил проєктування та будівництва".

"Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація
Колишній гендиректор "Довженко-Центру" висловився щодо обшуків правоохоронцями у інституції
Як підтримували "Довженко-Центр" небайдужі під час обшуків. Фото: Ірина Сорока

Щодо печатки, які слідчі забрали із "Довженко-Центру", Козленко реагує так: "Кудерчук мала намір проштовхнути нову редакцію Статуту й передати гіпнотизерці Каждан право керувати Центром без печатки, тобто кінологиня могла би в Центрі взагалі не з'являтися і займатися його ліквідацією прямо з тренувального майданчика".

За словами колишнього директора, Держкіно уже тричі подавало нову редакцію Стутуту Центру на реєстрацію, але держреєстратор відхиляла усі варіанти. У крайнього – від 07.11.2022 – новий Статут мав пункт про необовʼязковість використання печатки для документів.

Крім того, нинішній Статут "Довженко-Центру" передбачає, що його трудовий колектив має великий обсяг прав, зокрема у 2020-му було обʼєднано права колективу та Профспілки. Одним із положень також є обовʼязкове погодження змін. Оскільки Держкіно не може надати підтвердження, що колектив Центру погодив зміни, зареєструвати нову версію Статуту не можна.

Також Козленко додав, що варто "правникам пильнувати за спробами Держкіно зареєструвати новий статут Центру, в якому його перетворено на феодальний додаток до Держкіно".

"Якщо опустити руки – їх ніщо не зупине": коментар юристки про реорганізацію "Довженко-Центру"

Що відомо

10 листопада у Telegram-каналі "Довженко-Центру" зʼявилось повідомлення, що в приміщенні інституції проводять слідчі дії.

Керівник кіноархіву Олександр Телюк у коментарі Суспільне Культура зазначив: "Самі поки не розуміємо мотивів слідчих дій. Шукають документи про зв'язки попереднього директора з забудовником". Також він додав, що попереднього письмового запиту на ці документи не робили.

Олена Гончарук, яку 2 листопада Держкіно відсторонило від виконання обовʼязків в.о. генеральної директорки, вважає, що ці обшуки — це "силове захоплення Довженко-Центру".

У прокуратурі журналістці Суспільного Каріні Бугайченко повідомили, що слідчі дії проводяться на законній підставі у звʼязку з ухвалою слідчого судді у межах кримінального провадження щодо "зловживання владою або службовим становищем".

Окрім документів, правоохоронці вилучили й печатку, а, залишаючи будівлю, не надали працівникам установи копії протоколу. Як зауважила Олена Гончарук, вилучення печатки може бути розцінено, як крадіжка.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок