"Знеси мене повністю". У Києві запустили флешмоб за демонтаж памʼятників росіянам

"Знеси мене повністю". У Києві запустили флешмоб за демонтаж памʼятників росіянам

"Знеси мене повністю". У Києві запустили флешмоб за демонтаж памʼятників росіянам
. Фото: Олег Слабоспицький/Facebook

Активісти запустили флешмоб "Знеси мене повністю", у межах якого закликають демонтувати памʼятники російським діячам. Про це повідомив 24 вересня один з ініціаторів ініціативи Олег Слабоспицький у Facebook.

"Запустили флешмоб #ЗнесиМенеПовністю. Першим зробили ребрендинг більшовицькому злочинцю Миколі Щорсу. Його постать чітко підпадає під Закон про декомунізацію і ще з 2016 року Український інститут національної памʼяті закликає прибрати монумент з серця столиці", – написав він.

Також на памʼятнику Олександру Пушкіну на проспекті Перемоги зʼявились написи "Знеси мене" й "Демонтуй мене".

У Києві запустили флешмоб за демонтаж памʼятників росіянам
Фото: Олег Слабоспицький/Facebook

Слабоспицький додає: "Другим клієнтом нашого флешмобу #ЗнесиМенеПовністю став пам'ятник російському поету Алєксандру Пушкіну на пр. Перемоги у Києві. Пушкін є символом російського імперіалізму, уособленням "вєлікого могучєго русского язика", маркером руского міра та ідентичності. У своїх творах Пушкін заперечував навіть можливість української державності".

Ткаченко розповів про крадіжки росіянами пам'яток культури на тимчасово окупованих територіях

За даними активіста, у Києві досі лишаються 10 памʼятних знаків на честь Пушкіна. Подивитися перелік усіх памʼятників та памʼятних знаків на честь російських діячів у Києві можна тут. Загалом їх понад 200.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок