Букерівська премія оголосила довгий список лауреатів 2022 року

Букерівська премія оголосила довгий список лауреатів 2022 року

Букерівська премія оголосила довгий список лауреатів 2022 року
Фото: thebookerprizes/Instagram

Букерівська премія оголосила довгий список творів, що претендують на нагороду у 2022 році. Список опублікували на сайті премії.

Довгий список включає три дебютні книги, найкоротшу книгу, а також наймолодшого та найстаршого авторів, які коли-небудь номінувалися. Голова журі Ніл МакГрегор сказав: "Список містить історії, байки та притчі, фентезі, містику, медитацію та трилери".

До списку увійшло 13 книжок, зокрема роман американки Елізабет Страут, володарки Пулітцерівської премії 2009 року за роман "Олівія Кіттерідж". У списку також фіналіст Пулітцера-2017 з романом "На відстані" Ернан Діаз, а також Персіваль Еверетт, Карен Джой Фаулер, Лейла Моттлі та Селбі Вінн Шварц.

Від Великобританії до списку потрапили три автори: Алан Гарнер, Грем Макрей Бернет і Медді Мортімер. Клер Кіган і Одрі Мегі представляють Ірландію, Новайолет Булавайо — Зімбабве.

Короткий список оприлюднять 6 вересня, а переможця оголосять 17 жовтня. Повний список дивіться тут.

Лауреаткою Міжнародної Букерівської премії 2022 стала письменниця з Індії Гітанджалі Шрі з романом "Піщана гробниця". Книга стала першим відзначеним твором, написаним на гінді.

Букерівська премія — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала провідною в галузі літератури. Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

Більше про письменників і книжки в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок