Переможцем Букерівської премії 2022 вперше став роман, написаний на гінді

Переможцем Букерівської премії 2022 вперше став роман, написаний на гінді

Переможцем Букерівської премії 2022 вперше став роман, написаний на гінді
Фото: TheBookerPrizes / Instagram

У Британії вручили Букерівську премію. Лауреаткою у 2022 році стала письменниця з Індії Гітанджалі Шрі з романом "Піщана гробниця". Книга стала першим відзначеним твором, написаним на гінді. Про це повідомляють на сайті премії.

"Це блискучий роман про Індію та її поділ. Завдяки чарівній жвавості та співчуттю в ньому сплітаються в калейдоскопічне ціле юність і старість, чоловіче та жіноче, сім'я та нація", — прокоментував вибір переможця голова журі Букерівської премії Френк Вайн.

Сюжет "Піщаної гробниці" розгортається на півночі Індії й розповідає про пригоди 80-річної жінки, життя якої кардинально змінюється після смерті чоловіка.

"За мною і цією книгою – багата та процвітаюча літературна традиція гінді та інших східноазіатських мов. Світова література стане багатшою від визнання найкращих авторів на цих мовах", – сказала Гітанджалі Шрі під час своєї промови.

Роман Шрі змагався за першість із творами інших авторів, які потрапили у шортлист премії: Мієко Кавакамі, Борі Чанг, Джона Фоссе, Клаудії Пінейро та колишньої переможниці, польської письменниці Ольги Токарчук.

Приз за роман письменниця розділить з американською перекладачкою "Піщаної гробниці" Дейзі Роквелл.

Букерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі англійської літератури. Переможець отримує £50 тис. (приблизно $68 тис.). Уперше вручення нагороди відбулося 1969 року.

З 2005 року Міжнародну Букерівську премію вручають за твір іноземного автора, перекладений та виданий англійською мовою у Великобританії та Ірландії. Її вважають доповненням до основної Букерівської премії для заохочення авторів із країн, які не належать до Британської Співдружності.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура