Українські фільми покажуть на Венеційському кінофестивалі

Українські фільми покажуть на Венеційському кінофестивалі

Українські фільми покажуть на Венеційському кінофестивалі
Фото: кадр із фільму "Люксембург, Люксембург"

З 31 серпня до 10 вересня відбудеться Венеційський кінофестиваль. Серед учасників буде й українська стрічка – фільм Антоніо Лукіча "Люксембург, Люксембург". Про це повідомили в офіційному Twitter фестивалю.

Це друга повнометражна робота режисера після "Мої думки тихі". Фільм “Люксембург, Люксембург” розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько. Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту “Курган і Agregat” – брати Раміл та Аміл Насірови.

Картину відібрали для участі у конкурсній програмі Orizzonti, де представляють нові тенденції в розвитку кінематографа. Раніше там відбулася світова прем'єра стрічки "Носоріг" Олега Сенцова.

Також у фестивалі бере участь нова монтажна стрічка Сергія Лозниці, яка продовжує його ж "Бабин Яр: Контекст". "Київський процес" – хроніка суду над нацистськими злочинцями у столиці радянської України у січні 1946 року.

Фільм знятий голландської ATOMS & VOID для Меморіального центру Голокосту Бабин Яр. Київський процес, також відомий як "Київський Нюрнберг", відбувся в січні 1946 року в Радянському Союзі і став одним із перших повоєнних процесів, які засудили німецьких нацистів та їхніх посібників. 15 злочинців, винних у звірствах, які згодом були кваліфіковані Нюрнберзьким процесом як "злочини проти людства", постали перед судом у справі № 1679 "Про злочини, вчинені фашистськими загарбниками на території Української РСР".

До списку конкурсних фільмів Венеційського кінофестивалю цього року увійшли нові роботи таких режисерів, як Даррен Аронофскі, Алехандро Іньярріту, Тодд Філд, Ендрю Домінік, Лука Гуаданьїно, Еліс Діоп, Джоанна Хогг, Мартін Макдона, Джафар Панахі та Флоріан Зеллер.

Венеційський міжнародний кінофестиваль — найстаріший кінофестиваль у світі, заснований у 1932 році за ініціативи Беніто Муссоліні. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Журі присуджує нагороду "Золотий лев" за найкращий фільм, "Срібний лев" як головний приз журі, а також за найкращу режисуру, "Кубок Вольпі" за найкращу жіночу та чоловічу роль і премію Марчелло Мастрояні кращим молодому акторові чи актрисі.

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок