Ірен Роздобудько: "Постать Олени Теліги дуже співзвучна нашому часу"

Ірен Роздобудько: "Постать Олени Теліги дуже співзвучна нашому часу"

Ірен Роздобудько: "Постать Олени Теліги дуже співзвучна нашому часу"
.

21 липня свій новий роман "Неймовірна. Ода до радості" презентувала українська письменниця, ілюстраторка і сценаристка Ірен Роздобудько. Книга присвячена письменниці Олені Телізі – "іконі стилю" для сучасників та одній з найяскравіших постатей українського супротиву під час Другої світової війни.

Про новий роман Ірен Роздобудько розпитали ведучі Радіо "Промінь" Євген Павлюковський та Саша Франко.

Ірено, ця книга писалася до війни чи під час війни? Які у вас з нею відчуття пов’язані?

Вона писалася до війни. Хоча в ній виявилися такі колізії, які дуже співзвучні з нашим часом. Писалася вона перш за все як сценарій до повнометражного фільму три роки тому. Цей сценарій отримав дуже високі бали на пітчингу Держкіно, але потім сказали, що патріотичне кіно про Олену Телігу не на часі. Потім була ідея чотирисерійного серіалу – але й цей проєкт виявився "не на часі".

Проте я вирішила, що книжка залежить тільки від мене – і написала за цим сценарієм книжку. Звичайно, вона вийшла більш розлога й інформативніша, тому я рада, що так вийшло.

Чому ви обрали постать Олени Теліги? Чому саме вона стала героїнею книги?

Її сучасники називали Олену людиною з майбутнього. І коли я дізналась про неї майже все, що могла, – зрозуміла, що це людина, яка писала саме про нас і про наш час. І дуже мені захотілося, щоб люди по-іншому подивилися на людей – Олену Телігу та її сучасників, – які починали встановлювати незалежність України. У них це не вийшло, – але в нас вийде.

Ця молода, яскрава, радісна жінка йшла до тих днів, які зараз ми переживаємо. Вона мріяла воювати разом зі своїми побратимами. І меседж цієї книжки – Олена має воювати разом зі своїми нинішніми побратимами. Моя найбільша мрія – щоб її прочитали якомога більше хлопців і дівчат, які зараз на фронті. Щоб Олена Теліга була зараз поруч.

Ірен Роздобудько: "Постать Олени Теліги дуже співзвучна нашому часу"
Обкладинка книги Ірен Роздобудько.

Книгу вже можна придбати в книжкових крамницях?

У крамницях і на сайті видавництва "Нора-Друк". І вона вже їде на фронт до моїх друзів-військових. У ній дуже багато сучасних посилів і меседжів, які нам необхідні зараз.

Ви завжди резонуєте з тим, що відбувається в країні. І ваші книги розповідають про наймасштабніші події. Наприклад, "Ґудзик 2" був створений за подіями Майдану. Чи зараз вам пишеться? Чи буде щось про період, який ми зараз переживаємо?

Можливо, буде – але не зараз. Я вважаю, що все, що зараз буде написане нашими воїнами на фронті – а зараз вибух творчості у них – оце буде правдою. Звісно, що війна не обійде жодного письменника. Але те, що будуть писати письменники, треба буде осмислити пізніше.

Можливо, я напишу щось для дітей. Я вже почала писати оповідання для дітей. Бо нам зараз треба берегти їх. Бо вони наше майбутнє, і вони вже ніколи не будуть толерувати Росію. Ніколи.

А потім, можливо, напишу щось і для дорослих а своїми військовими щоденниками, які я вела під час облоги Києва.

Редактор текстової версії – Міла Кравчук.

Більше про видатних українських письменників

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок