Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення-2022

Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення-2022

Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення-2022
. Фото: Держкіно України / Facebook

Під час дискусії "Cancelling Russian Culture: як позбавити країну-агресора ідеологічної зброї" у межах Каннського кінофестивалю Вікторія Гуленко, радниця посольства України у Франції, наголосила на необхідності скасування участі представників Росії у будь-яких світових подіях суспільного значення. Про це повідомляє Держкіно на сторінці у Facebook.

"Позиція Канн щодо Серебреннікова (фільм режисера відібраний до конкурсної програми Каннського кінофестивалю 2022) викликає певний подив, оскільки біографія режисера щільно пов’язана із Владиславом Сурковим, що працював у путінській адміністрації. До фінансування робіт режисера долучався Фонд Суркова. І це тоді, коли загальновідомо, що саме Сурков — архітектор російської пропагандистської машини, робота якої була тригером початку війни на Донбасі 2014 року", — заявила вона.

Також Гуленко додала, що фільм "Дружина Чайковського" "профінансований приватним фондом Кінопрайм Романа Абрамовича, котрий зараз перебуває під європейськими санкціями".

Прикладом такої вже реалізованої відміни вона навела рішення Європейського мовного союзу відсторонити Росію від участі в Євробаченні наступного ж дня після повномасштабного нападу на Україну, й наголосила, що так само мав би вчинити й Каннський кінофестиваль.

Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення 2022
Серебренніков з акторами в Каннах. Фото: REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Сам Кіріл Серебренніков на прес-конференції, присвяченій його фільму "Дружина Чайковського" виступив проти бойкоту російської культури, назвавши його "нестерпним", та закликав припинити санкції проти олігарха Абрамовича.

"Дуже важливо допомогти постраждалим. В Україні є багато біженців, і в Росії теж певна кількість життів зруйновано... Важливо допомогти всім постраждалим і допомогти тим, кого відправляють воювати, сім'ї яких більше не мають доходів. Художники повинні допомагати цим людям, і я сам це роблю", – заявив він.

Українська режисерка Ірина Цілик, яка цьогоріч працює в журі нагороди "Золоте око" у своєму Facebook прокоментувала цю заяву так: "Серебренніков пропонує підтримати не лише українські сім’ї, які постраждали від війни, а й сім’ї російських солдатів, які катують і вбивають українців, ґвалтують українських дітей, грабують тощо (у нас забагато доказів того, що Путін не все робив сам). Ще раз – Серебренніков пропонує підтримати сім'ї росіян, які здійснюють геноцид проти українців ПРЯМО ЗАРАЗ. І сам їх підтримує. Це лише один шматок пазлу до образу режисера, представленого фестивалем та багатьма журналістами як "дисидент".

Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення 2022
Ірина Цілик прокоментувала заяву Серебреннікова. Facebook Ірини Цілик

Тетяна Власова, PR-директорка Одеського кінофестивалю, наголосила: "Для розуміння: режисер начебто виступає проти російської влади й взагалі має репутацію діяча культури, якого в Росії всіляко цькують і переслідують Прекрасний аргумент у дискусіях про “хороших рускіх” і про те, чи варто бойкотувати всю російську культуру як явище".

Радниця посольства України у Франції поставила Каннам у приклад Євробачення 2022
Тетяна Власова у Facebook прокоментувала заяву російського режисера. Фото: Тетяна Власова/Facebook

18 травня у Каннах почався 75-й Каннський кінофестиваль. Він триватиме до 28 травня, коли на церемонії закриття вручать нагороди фільмам-переможцям. Цього року за головну нагороду змагається 21 фільм.

Під час церемонії відкриття, що традиційно відбулося у Палаці фестивалів і конгресів на набережній Круазет, до членів журі та гостей звернувся Володимир Зеленський.

Крім того, Канни підтримають нашу країну спеціальною програмою "Україна у фокусі".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок