"Діалог про культуру під бомбами неможливий": автори Українського PEN до міжнародної спільноти

"Діалог про культуру під бомбами неможливий": автори Українського PEN до міжнародної спільноти

"Діалог про культуру під бомбами неможливий": автори Українського PEN до міжнародної спільноти
.

На тлі суперечок щодо доцільності бойкоту російської культури загалом та заклику до дискусій із російськими митцями задля "пошуку компромісу та примирення" автори Українського PEN опублікували звернення до міжнародної інтелектуальної спільноти.

За словами авторів заяви, починаючи з 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, вони щодня отримують прохання вести діалог з російською інтелігенцією щодо питання примирення.

"Водночас ряд наших колег за кордоном різко відреагували на наш заклик до бойкоту російської культури. Ця реакція лише відволікає увагу світу від військових злочинів, які щодня вчиняє Росія у війні проти України", — написали вони.

Українські митці зазначають, що для Російської Федерації культура завжди була необхідним і важливим складником так званого "русского мира", в ім’я якого сьогодні російські окупанти вбивають цивільне населення, бомбардують пологові будинки, лікарні, школи, театри, бібліотеки, музеї та старовинні храми, намагаючись стерти українську історію та культуру.

Представники PEN пам’ятають про тих "кількох окремих" російських митців, які ще 8 років тому, коли Росія окупувала Крим та частину східних територій, вийшли на захист територіальної цілісності України:

"Ми цінуємо підтримку тих, хто й зараз висловлюються проти війни. Ми самі не раз висловлювали свою підтримку літераторам і правозахисникам, переслідуваним кремлівським режимом, але при цьому стверджуємо: діалог про культуру під бомбами і дулами автоматів неможливий".

"Сьогодні і до часу, коли останній російський солдат покине територію України, єдиною адекватною темою нашої з вами розмови є припинення російських воєнних злочинів, а не російська культура", — зазначають автори.

Звернення підписали понад 50 українських культурних діячів, серед яких письменник Сергій Жадан, поет і перекладач Остап Сливинський, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, письменник Тарас Прохасько, виконавча директорка Українського PEN Тетяна Терен, письменник Олег Коцарев, письменниця Катерина Калитко та багато інших. Список підписантів оновлюється.

Нещодавно генеральна директорка PEN America Сюзанна Носсель заявила, що бойкот російської культури не допоможе Україні. Також і німецький осередок PEN виступив із схожою заявою, у якій йшлося, що ворогом України є "Путін, а не Пушкін" і заклики до бойкоту російської культури були названі неправильним кроком.

На листа німецьких колег президент українського PEN Андрій Курков відповів окремо — у своєму зверненні він наголошує, "що повністю зрозуміти бажання українців бойкотувати усю російську культуру можуть лише жителі Сараєва, Дубровника і Ковентрі — міст, які були знищені бомбами німецьких окупантів".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок