"Ворог Путін, а не Пушкін": як німецький PEN розуміє солідарність з Україною

"Ворог Путін, а не Пушкін": як німецький PEN розуміє солідарність з Україною

"Ворог Путін, а не Пушкін": як німецький PEN розуміє солідарність з Україною

Німецький PEN-клуб опублікував на своєму сайті заяву про солідарність з Україною, водночас висловивши занепокоєння у помилкових, на їхню думку, закликах до бойкоту.

Німецький PEN вважає, що не лише українці є жертвами війни, розв’язаної Володимиром Путіним:

"Усі, хто помирає у цій злочинній агресивній війні, є жертвами: як українські мирні жителі, так і українські солдати, які захищають свободу своєї країни від тоталітаризму і свавілля. Часто обмануті і завжди погано оснащені російські солдати, які гинуть, борючись за фантазії та параною Путіна, теж є жертвами цього порушення міжнародного права".

Також у заяві вказано, що Центр підтримує економічний тиск Європи та ізоляцію путінського режиму на міжнародному рівні. Однак в організації занепокоєні, що часткові санкції (як-от відключення від системи SWIFT лише частини російських банків) можуть викликати оманливе враження, ніби ЄС солідарні лише доти, поки це не буде коштувати надто дорого.

Поза тим, заклики України бойкотувати Росію не лише в економічному плані, а й у культурному (до прикладу – ігнорувати книги російських авторів, не виконувати п’єси, написані росіянами), можуть привести, на думку авторів заяви, до програшу в людяності та торжеству безумства, адже такі міри вдарять не лише прихильників режиму, а й тих, хто виступає проти тиранії Путіна та війни в цілому.

Як аргумент, у заяві наведені слова президента PEN-клубу Деніза Юджеля:

"Ворог – Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. PEN-клуб підтримує усіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності".

Заяву німецького PEN можна прочитати за посиланням.

Що відомо

PEN-клуб – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Організація була створена як така, що бореться за свободу слова, діє на захист прав письменників, сприяє дружбі та інтелектуальній співпраці митців усього світу. Це одне з найстаріших об’єднань, що бореться за права людини і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок