Промінь рекомендує. Головні хіти та музичні герої 2021 року

Промінь рекомендує. Головні хіти та музичні герої 2021 року

Промінь рекомендує. Головні хіти та музичні герої 2021 року

Підбиваємо своєрідні підсумки 2021 року відповідно до кількості стрімів Spotify кожної пісні, яка звучала в рубриці "Промінь Рекомендує" і яка була офіційно видана в період з квітня по листопад 2021 року включно.

Звичайно, з моменту появи пісні у вільному доступі кількість стрімів постійно росте. Що довше трек "в ефірі", то більше в нього прослуховувань. Щоб поставити усі пісні нашого плейлиста в рівні умови, ми зробили заміри кількості стрімів за період з 1 по 15 грудня – таким чином, як нам здається, ми отримали своєрідний чарт поточної популярності треків.

За цими результатами була визначена найкраща сотня пісень всього 2021 року, – а також найкращі пісні кожного місяця серед тих, які видані в квітні, травні тощо. Аналізуючи цю сотню і трійки лідерів кожного місяця, ми й визначили головних музичних героїв року "Промінь Рекомендує".

Найпопулярніший артист року

Артист з найбільшою кількістю потраплянь до першої трійки стрімінгового чарту з квітня по листопад 2021-го – Kalush. Хіп-хоп-колектив із заходу України впродовж цього року видав двійко бомбезних альбомів і добряче нашумів з ними в українському інфопросторі. Трек "Додому (feat. Skofka)" очолив чарт "Промінь Рекомендує" у травні, "Давай начистоту (feat. Skofka) посів друге місце в червні, "Таксі" з вокалом Христини Соловій фінішував третім у вересні, а ще ж була і "Хвилі (feat. Jerry Heil)" — пісня стала другою в жовтневому заліку.

Артист, який найбільш стрімко зростає

Ще на початку року про Wellboy знали лише фанати шоу "X Factor", а нині його пісні наспівує вся Україна. Цьогоріч уродженець Сумщини Антон Вельбой розпочав співпрацю з Юрієм Бардашем ("Гриби", Youra) і видав два суперхіти – "Гуси" та "Вишні". Пісні одразу ж очолили стрімінговий чарт Spotify у червні і жовтні відповідно.

Читайте також:

Найпродуктивніший артист

Цьогоріч продюсер-електронник Роман Черенов aka Morphom пішов на експеримент: влітку-восени чи не щотижня записував і публікував в мережі новий трек. Результатом цього сонграйтерського марафону стали зо два десятки пісень – і частина з них логічно засвітилась у "Промінь Рекомендує". Це "Літо і я" (61 позиція в фінальному заліку), "Ковель-Київ" (63), "Стерво і Лузер" (65), "Шукав тебе. Знайшов тебе" (колаборація з VovaZiLvova, 68 місце), "Мій найкращий друг" (71), "1 вересня" (86) і "Увага! Хтось пробив дах" (107). Всього 7 новинок – більше, ніж у будь-кого ще!

Повернення року

Поверненням року за підсумками року можна вважати камбек "Океана Ельзи". Рокери видали три сингли: "Країна дітей", "Місто весни" та "Перемога". Всі за участі своїх молодих колег – alyona alyona, "Один в каное" та Kalush відповідно. Два з них фінішували в місячних топах Spotify: "Місто весни" очолив хіт-парад у вересні, "Перемога" став бронзовим призером у жовтні. Метри стріляють рідко – але влучно!

Читайте також:

Відкриття року

Може здатися, що Tember Blanche вигулькнули нізвідки. Але ж ні – тандем Владислава Лагоди та Олександри Ганапольської вже був відомий столичним поціновувачам музики своїми вуличними виступами. Одним із "підпільних" хітів була пісня "Вечорниці", яку музиканти нарешті записали і видали восени цього року. І ось результат – друге місце в чарті "Промінь Рекомендує" у вересні.

Enigma року

Його імені досі ніхто не знає. Це не завадило Krechet змусити говорити про себе спочатку реперську тусовку – а згодом і вийти на масового слухача. Krechet вперше заявив про себе влітку 2020 року синглом "Голуби". Дебютний альбом "Пишність" вийшов одразу ж і став предметом для гарячих обговорин в середовищі меломанів.

За перші пів року існування Krechet випустив 2 повноформатні та один міні-альбом, а також понад 10 синглів. Чотири з них засвітилися у "Промінь Рекомендує" — це "Мій останній трек (щоб підписники вважали шо вони щось рішають)" (49 сходинка в річному хіт-параді), "Fast Love" (58), "Де коли були" (74) та "Колись" (82).

Інші рекордсмени року

Наприкінці згадаємо ще кількох артистів, які делегували найбільшу кількість треків в підсумковий хіт-парад. Кожен – по 4 треки. Це KAZKA ("Красива Серцем", "Цілувати тебе", "Вирулю" та "Зірочка" з Тіною Кароль), Саша Чемеров ('Кохання до смерті", "Mama", "Біжи тікай" (feat. Христина Соловій) та "Любила" з "Бумбокс") і сама Христина Соловій ("Втікала", "До краю", "Таксі" (в дуеті з Kalush) й "Осінь").

Рубрика "Промінь Рекомендує" присвячена новинкам сучасної української музики. З травня 2021 року вона почала виходити в оновленому форматі – у супроводі цікавої інформації з життя артистів і деталей стосовно нових треків. За весь цей час в ефірі з’явилося понад півтори сотні нових пісень абсолютно різних жанрів. Всі ці пісні поповнюють спеціальний відкритий плейлист "Промінь Рекомендує 2021" на сервісі Spotify.

Читайте також

На початок