Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"

Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"

Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"

Макс Пташник і Morphom Роман Черенов випустили на цифрових музичних платформах спільний альбом "5 Хвилин". В ефірі "Радіо Промінь" артисти розповіли, як допомогли один одному краще бачити ті свої сторони, які не звикли виражати через музику, чому Роман Черенов вважає себе лінивим та про "епоху колаборацій" у кар'єрі Макса Пташника.

Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"

"Страшно було сказати, що мені щось не дуже подобається"

Як ви задумали записати спільний альбом під час локдауну, коли Рома в Києві, Макс у Львові?

Роман Черенов: Ми взялися за розум, за роботу і записали. Не можна сказати, що ми планували від початку альбом і систематично працювали. Ми просто при зустрічах якусь частину часу приділяли написанню пісень. І я не скажу, що на це було багато часу чи ми в роботу занурювалися. Все відбувалося достатньо легко, і в якийсь момент зрозуміли, що достатньо пісень накопичили, щоб зробити альбом.

Макс Пташник: У Роми такий підхід, що він любить все швидко, продуктивно. А я люблю виношувати, обдумувати. Ми з Ромою зустрілися, сіли, поговорили й все швидко зробили.

Макс розповідав в шоу "Селекція" на "Радіо Промінь", що в нього були заготовки. В цьому альбомі тексти Макса Пташника, аранжування робив Morphom. Правильно?

Роман Черенов: Ніби так, але й не так. Я сонграйтер, але дуже лінивий. В мене були ідеї. Але все почалося з того, що в нас була пісня "51", але не було другого куплету. Я ненавиджу писати другі куплети тому, що… Навіщо вони взагалі треба? І Рома написав другий куплет, він розвинув пісню в дуже класному напрямку, в якому б я ніколи не розвинув. І тому там є багато Роминого сонграйту.

Якщо у відсотках розподілити участь кожного з вас в альбомі, то як би вона виглядала?

Макс Пташник: Рома – приблизно 97,5%. У мене таке враження. Він дуже продуктивний.

Роман Черенов: Макс – приблизно 97,25%.

Макс Пташник: Бачите, ми – музиканти, а не математики.

Розкажи, в чому була специфіка вашої колаборації?

Макс Пташник: Це про довіряти й відпускати. Це дуже важливий досвід, перш за все. Ти ж не хочеш образити людину. Так, у нас з Ромою є свої сильні і слабкі сторони. І це дуже цікаво було. Я звик робити аранжування сам, і для мене було в новинку працювати з кимось. В Роми дуже багато досвіду, з ким тільки він не працював. Страшно було йому сказати, що щось мені не дуже подобається. Але потім ми навчилися відчувати один одного. І все спрацювало.

Ви як притиралися, Ромо?

Роман Черенов: Кожен раз приступаючи до роботи робив щось таке, що не зробив би в іншому випадку, і дивився на реакцію Макса, що він думає, типу "на слабо". І кожен раз, коли Макс казав, що кльово, я слухав і дійсно було класно. Я думав: "Добре, наступного разу тоді побачимо". Таким чином ти й себе перевіряєш через іншу людину, наскільки розширюєш межі та не замикаєшся в собі, не пропускаєш через себе зайвий раз. Тому що оце пропускання через себе, через якісь комплекси, через занижену самооцінку часто гальмує класну музику. А з Максом, коли ми робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало.

Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"
Макс Пташник і Morphom. Матвій Бортніков

"Цікавий і навіть терапевтичний досвід для нас обох"

У вас різниця у віці більше ніж десять років. Чим мудрість допомогла молодості й навпаки?

Роман Черенов: Чим ти молодший, тим витриваліший. Тому дякую, Максе, що витримав.

Макс Пташник: Рома така людина, яка має позитивне життя, він дивиться на життя, як дитина. Це мене просто приголомшує. І це те, чому нам усім варто повчитися. З одного боку врівноважено і мудро, з іншого – позитивно і добре. Це дуже цікава призма. Вона контрастує з Роминою музикою, тому що більшість його музики меланхолійна. Якщо слідкувати за тими вісімнадцятьма релізами, які він за останні вісімнадцять тижнів випустив, то там багато доволі темної музики.

Але він цілковитий контраст як людина, і мене це приголомшило. Мені здається, що ми разом допомагаємо один одному краще бачити ті наші сторони, які ми не звикли виражати через музику. Адже музика – це певний канал, через який виходить наше самовираження, якась наша частина, яку нам, можливо, важко прокомунікувати іншими шляхами. І це дуже цікавий досвід. Терапевтичний навіть для обох з нас.

Ви читали коментарі про ваш альбом, щось цікаве написали шанувальники?

Макс Пташник: В нас є пісня "Пофіг".

Це ваша відповідь хейтерам?

Макс Пташник: Це наша відповідь самим собі.

Хейтери до вас приходили?

Роман Черенов: Так, приходили. Я випадково прочитав повідомлення, де мені людина надіслала приблизний плейлист наступного альбому з Максом Пташником. Кожна пісня починалася з таких нецензурних слів, що я аж здивувався, що людині вистачило фантазії таке мені велике повідомлення написати, яке я навіть не дочитав.

Макс Пташник і Morphom: "Коли робили спільний альбом, нас ніщо не гальмувало"
Макс Пташник і Morphom. Матвій Бортніков

Максе, розкажи, які релізи ти плануєш?

Макс Пташник: Далі в нас буде ще один альбом з Ромою, ми домовилися. Також я зробив один ЕР (міні альбом, – авт.) з прекрасною Мариною Круть. Ми зробили його ще рік тому, і він має вийти в грудні. В мене є ще два сингли повністю готові до виходу. Також ми робимо спільний ЕР з виконавцем Ігорем Таром, відомим як IHRYK. Тобто в мене епоха колаборацій.

Рома, що в тебе відбувається? Марафон прем’єр?

Роман Черенов: Якщо все буде добре, то до нового року продовжуватимуть виходити нові треки раз на тиждень. І у мене теж буде трек з Мариною Круть.

Макс Пташник: До речі, ми зробили спільну пісню з VovaZiLvova два роки тому, і ми її не випускаємо. Моє серце розбите!

На початок