Facebook збирає команду розробників, які будуть працювати над "метавсесвітом" – це віртуальний простір з цифровими світами, в якому користувачі зможуть переміщатися і спілкуватися незалежно від фізичних відстаней.
Про це засновник соцмережі Марк Цукерберг і віцепрезидент підрозділу Facebook Reality Labs (FRL) Ендрю Босуорт розповіли виданню the Verge.
"Ви можете думати про "метавсесвіт" як про втілений інтернет, в якому ви перебуваєте, а не просто переглядаєте контент", – розповів Цукерберг в інтерв'ю The Verge. За його словами, "метавсесвіт" стане найкращим винаходом після працюючого телепорту. Проєкт планують реалізувати в "найближчі п'ять років або близько того".
Цукерберг виділив деякі особливості "метавсесвіту":
- взаємозв'язок фізичного і віртуального світів;
- повнофункціональна економіка;
- повна інтероперабельність – користувачі зможуть переміщатися в будь-яку частину "метавсесвіту" незалежно від того, ким з "безлічі різних гравців" вона управляється.
Також Цукерберг сказав, що власний метавсесвіт компанії буде працювати на гарнітурах віртуальної реальності, а також на мобільних пристроях й ігрових консолях.
У січні 2020 року венчурний капіталіст Метью Бол у своєму есе визначив ключові характеристики "метавсесвіту". Так, він має охоплювати фізичний та віртуальний світи; мати повноцінну економіку і пропонувати "безпрецедентну сумісність" – тобто, користувачі повинні мати можливість переносити свої аватари й товари з одного місця в інше, незалежно від того, хто керує конкретною частиною.
У перспективі жодна компанія не буде керувати "метавсесвітом", тому що вона буде децентралізована, впевнений Цукерберг.
У березні видання The Information повідомило, що над продуктами, пов'язаними з віртуальною реальністю, працюють близько 10 тисяч співробітників Facebook.
Метавсесвіт – це концепція загального віртуального простору з цифровими світами. Він може бути створений в результаті конвергенції доповненої реальності та сталого віртуального простору. Метавсесвіт включає суму всіх віртуальних світів, доповненої реальності та Мережі.