На премію EBRD Literature Prize 2021 претендують одразу троє українських письменників

На премію EBRD Literature Prize 2021 претендують одразу троє українських письменників

На премію EBRD Literature Prize 2021 претендують одразу троє українських письменників
. ebrd.com

Оксана Забужко, Андрій Курков та Андрій Любка опинилися у довгому списку фіналістів. Переможець отримає грошову винагороду 20 тисяч євро. Про це йдеться на офіційному сайті EBRD.

Цю премію заснував Європейський банк реконструкції спільно з Британською Радою. Вони вже чотири роки відзначають найкращих письменників з 38 європейських країн. Претендувати на нагороду можуть твори, в оригіналі написані мовою однієї з цих країн, а пізніше перекладені англійською та опубліковані в одному з європейських видавництв. 

Андрій Курков претендує на перемогу разом з книгою "Сірі бджоли" (переклад Борис Дралюк, видавництво MacLehose Press).

Андрій Любка —  з романом "Карбід"  (переклад Рейлі Костіган-Хамс та Ісаак Стокхаус Вілер, видавництво Jantar Publishing Ltd). 

Оксана Забужко —  зі збіркою "Тут могла б бути ваша реклама" (переклад Ніна Мюррей, Марта Горбань, Марко Каринник, Галина Грін та Аскольд Мельничук, видавництво Amazon Crossing).

Це одна з небагатьох літературних премій, де відзначають не лише автора, але й перекладача. Переможця назвуть в травні 2021 року. 

Що відомо

Журі премії — культурні діячі та літературні оглядачі найбільших світових ЗМІ: Wall Street Journal and the Guardian, літературного додатка Times, Prospect, Daily Telegraph, Granta, Conde Nast Traveller, L’Atelier du Roman, BBC та Sunday Times

Читайте також

Як вибирають українські книжки для перекладу за кордоном

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

"Шевченко завжди був частиною мого життя". Луцишина про нагородження Шевченківською премією

На початок