Картину Бенксі купили за $95 тис. і спалили, щоб перетворити у предмет цифрового мистецтва

Картину Бенксі купили за $95 тис. і спалили, щоб перетворити у предмет цифрового мистецтва

Картину Бенксі купили за $95 тис. і спалили, щоб перетворити у предмет цифрового мистецтва
.

Компанія Injective Protocol, яка спеціалізується на блокчейні, придбала за $95 тис. трафарет "Morons (White)" художника Бенксі та спалила її під час прямого ефіру в Twitter. Таким чином з картини зробили віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).

У січні 2021 року Injective Protocol придбав один з екземплярів роботи Бенксі, в якому він висміює колекціонерів мистецтв. На чорно-білому трафареті зображені учасники аукціону перед картиною з надписом "Я не можу повірити, що ви, дурні, насправді купуєте це лайно".

3 березня куплений трафарет спалили в невідомому місці у Брукліні, Нью-Йорк – захід транслювали в прямому ефірі на Twitter. Після Injective Protocol за допомоги крипто-проєкта SuperFarm створили NFT-токен, щоб продати його на найбільшій торговельній площадці цифрових об'єктів OpenSea.

Аукціон триватиме до 9 березня, а гроші від продажу картини компанія планує відправити на благодійність. Покупець отримає всі документи, що підтверджують автентичність роботи.

Бенксі не брав участі в акції зі знищенням картини, але організатори заходу стверджують, що він знав про цю подію. Художник поки ніяк публічно не коментував те, що трапилося.

За словами виконавчого директора Injective Protocol Мірзи Уддіна, цифрове мистецтво тільки недавно набрало популярність, тому їх перформанс став першим великим випадком, коли фізичний твір мистецтва перетворили в унікальний цифровий актив.

"Ми розглядаємо цю вогняну подію як вираз самого мистецтва. Ми спеціально вибрали твір Бенксі, оскільки раніше він знищив один зі своїх творів на аукціоні", – заявив Уддін.

Бенксі знищив свою картину "Дівчинка з повітряною кулею" в жовтні 2018 року. Художник опублікував у своєму інстаграмі відео, в якому показав, як встановив подрібнювач паперу в раму. Робота самознищилася відразу після того, як її продали на аукціоні за $1,4 млн.

Останнім часом новин про NFT-токени і цифрове мистецтво усе більшає. Нагадаємо, що співачка Grimes 28 лютого розпродала на аукціоні Nifty Gatewar колекцію цифрових творів мистецтва з 10 різних об'єктів протягом пів години за $6 млн.

На тому ж аукціоні співавтор анімаційного серіалу "Рік і Морті" Джастін Ройланд продав дебютну колекцію кріптоарту за 1300 ETH (близько $ 1,65 млн).

Що відомо

  • Абревіатура NFT походить від англійського "non-fungible tokens", що можна перекласти як "невзаємозамінні токени". Їх особливість полягає в назві – кожна така монета унікальна. За допомогою NFT-токенів розробники розв'язали проблему забезпечення прав власності цифрових об'єктів.
  • 25 лютого аукціонний дім Christie`s вперше продав цифровий твір мистецтва (NFT-токен) – колаж "Everydays – The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) американського цифрового художника і дизайнера Майка Вінкельманна, відомого під псевдонімом Beeple.

Читайте також

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

На початок