Christie's вперше виставить на торги предмет мистецтва, який не має фізичного втілення

Christie's вперше виставить на торги предмет мистецтва, який не має фізичного втілення

Christie's вперше виставить на торги предмет мистецтва, який не має фізичного втілення

Аукціонний дім Christie`s вперше продасть цифровий твір мистецтва – колаж "Everydays – The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) американського цифрового художника і дизайнера Майка Вінкельманна, відомого під псевдонімом Beeple. Про це повідомляє the Art Newspaper.

"Everydays – The First 5000 Days" складається з п'яти тисяч цифрових робіт, які Beeple малював щодня з 2007 року. Ці картини – реакція художника на події світової політики та культури.

На колажі можна помітити мультиплікаційних персонажів, Ілона Маска, Джеффа Безоса, Дональда Трампа, лідера КНДР Кім Чен Ина, Майкла Джексона, віцепрезидентів США Майкла Пенса і Камалу Гарріс.

"Дивлячись на закінчений колаж, я відчуваю себе політичним карикатуристом. Тільки я не малюю скетчі, а використовую 3D-інструменти, щоб прокоментувати те, що відбувається в реальному часі", – коментує Вінкельманн.

Торги почнуться 25 лютого, а стартова ціна роботи складе всього 100 доларів, оскільки це перший подібний лот в історії Christie's. Покупець колажу Beeple отримає зашифрований файл в блокчейн-форматі.

Що відомо

  • Вінкельманн створював візуальні ефекти для сценічних виступів Аріани Гранде, Нікі Мінаж, Childish Gambino, Skrillex, Джастіна Бібера і deadmau5. У грудні 2020 року колекцію з 20 його робіт продали за $3,5 мільйона.
  • Співавтор анімаційного серіалу "Рік і Морті" Джастін Ройланд продав дебютну колекцію кріптоарта за 1300 ETH (близько $ 1,65 млн) на аукціоні Nifty Gateway. У колекцію під назвою "Найкраще, що я міг зробити" увійшло 16 картин у вигляді NFT-токенів.

Читайте також

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад