Перейти до основного змісту
Звернення до мистецтва памʼяті та межа між дитинством і дорослим життям: Docudays UA оголосив програми "Юність" і APT

Звернення до мистецтва памʼяті та межа між дитинством і дорослим життям: Docudays UA оголосив програми "Юність" і APT

Docudays UA 2025: нові кіноісторії у програмах DOCU/ЮНІСТЬ і DOCU/АРТ
Кадр з фільму "Трек". Docudays UA

Фестиваль кіно про права людини Docudays UA, який відбудеться 6-13 червня, оприлюднив програми DOCU/ЮНІСТЬ, а також DOCU/АРТ.

Про це Docudays UA пише на своєму сайті.

За словами програмерки Ольги Сидорушкиної DOCU/АРТ звернене до мистецтва пам'яті, її фіксування, роботи з минулим. Програма насичена фільмами з провокативними образами, нагадуваннями про відповідальність пам'ятання.

Програма DOCU/АРТ:

  • "Я не та, ким хочу бути" — фільм чеської режисерки Клари Тасовської, який описує життя в Празі після 1968 року, коли відбулась Празька весна і вторгнення радянських військ в країну. Фільм розповідає особисту історію фотографки Лібуше Ярцовʼякової, яка знімала повсякденне життя своїх близьких і родини.
Docudays UA оголосив програму
Кадр із фільму "Я не та, ким хочу бути". Docudays UA
  • "Пропагандист" стрічка нідерландського режисера Люка Боумана. Вона досліджує історичну пам'ять про нацистську кінопропаганду.

Фільм заснований на архівних матеріалах, родинних архівах, аудіоінтерв'ю з 60 років XX століття режисера, який став інструментом пропаганди в руках нацистів.

Docudays UA оголосив програму
Кадр з фільму "Фіуме або смерть!". Docudays UA
  • "Фіуме або смерть!" режисера Ігоря Безіновича, яка перемогла на Роттердамському кінофестивалі 2025, розповідає про анархістську республіку Фіуме націоналіста Габріеле Д'Анунціо.

За словами програмера Docudays UA Олега Мельничука, DOCU/ЮНІСТЬ зосереджена на тому, щоб показати фільми про межу між ілюзорним дитинством і дорослим життям. Добірка секції зібрала фільми, які описують становлення особистості в складних умовах.

Програма DOCU/ЮНІСТЬ:

Docudays UA оголосив програму
Кадр з фільму "Трек". Docudays UA
  • Фільм "Трек" режисера Раяна Сідху розповідає історію про те, як спортсмени зимових видів спорту відновлюють захаращений війною олімпійський трек в Сараєво, який збудували до "Олімпіади-1984".
Docudays UA оголосив програми "Юність" і APT
Кадр із фільму "Король Рідван". Docudays UA

Фільм розповідає історію про хлопця з інтелектуальними вадами, який мріє стати знаменитістю соцмереж попри кепкування оточення.

Docudays UA оголосив програму
кадр з фільму "Дім, якого шукаєш". Docudays UA
  • "Дім, якого шукаєш" — режисерки Паріси Амінолахі розповідає історію іранських біженців батька і двох доньок, що оселились у Швейцарії, їх адаптацію в чужій для них культурі.
Docudays UA оголосив програму
кадр з фільму "Відлуння". Docudays UA
  • "Відлуння" польської режисерки Емі Бухвальд мовить про прийняття себе, своїх страхів, намагання віднайти впевненість в часі підліткового віку. Герої стрічки проходять логопедичне лікування від заїкання, оскільки бояться свого голосу, соромляться розладу мовлення.
Docudays UA оголосив програму
Кадр із фільму "Про що фільм?". Docudays UA
  • "Про що фільм?" стрічка індійської режисерки Пурви Бхат, яка порушує питання довіри між батьками та дітьми, що виникає через незручні теми. Фільм з погляду дітей мовить про дискомфорт, який відчувають діти через відторгнення, як це впливає на подальше життя.
Docudays UA оголосив програму
Кадр із фільму "Mû". Docudays UA
  • "Mû" анімаційний фільм режисерки Малін Нойманн, який мовить про казкову істоту, яка намагається повернути воду, яка зникла.

Тематика фестивалю Docudays UA у 2025 році

Міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку в Києві. Його мета — сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини.

Тема цьогорічного фестивалю — "Рідкісний ресурс". Організатори зазначають, що вона виникла з асоціацій і роздумів щодо угоди про рідкісноземельні метали: "У нас і справді є, що викопати. А ще у нас є унікальні чорноземи. А також є ресурси, які не викопаєш, але вони не менш цінні за метали".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок