Перейти до основного змісту
Уламки затонулих танкерів "Волгонєфть" підмінуть на поверхню у 2026

Уламки затонулих танкерів "Волгонєфть" підмінуть на поверхню у 2026

аварія танкерів, 2026 танкери піднімуть на поверхню
Танкери потонули у грудні 2024. Скриншот відео / Baza

Уламки танкерів "Волгонєфть", які затонули у Керченській протоці торік у грудні, піднімуть лише на початку 2026 року. Корму одного із суден завершили розбирати на початку березня.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це заявив глава Мінтрансу РФ Роман Старовойт, пише російське агентство ТАСС.

"Терміни наступні: ми маємо цього року, до настання осінніх штормів, забезпечити локалізацію затонулих частин коффердамами,Водонепроникний відсік між броньовим поясом і водонепроникною переборкою щоб виключити можливість виходу мазуту у відкрите море. А наступного року, після отримання технології, ми постараємося вже забезпечити підйом і коффердамів, і всіх трьох частин", — йдеться у повідомленні.

Як заявили в Мінтрансі РФ, спочатку з фрагментів танкерів зріжуть виступаючі елементи і піднімуть їх на поверхню, потім на глибині до 20 м встановлять три захисні конструкції, кожна з яких важитиме понад 1,5 тисячі тонн. Потім відкачають мазут. Четвертий етап — підйом на поверхню.

Нагадаємо, Центр національного спротиву 7 березня повідомив, що окупанти не змогли подолати наслідки аварії у Керченській протоці. Через три місяці після затоплення танкерів "Волгонєфть" узбережжя Азовського моря досі забруднене мазутом.

"Кремль навмисно відмовився від міжнародної допомоги, щоб приховати масштаби катастрофи. Для ліквідації наслідків окупанти залучали студентів, у тому числі з ТОТ, без жодного захисту", — йшлося у повідомленні.

Міжнародна морська організація (IMO) 27—31 січня на 12-му засіданні підкомітету із запобігання та реагування на забруднення обговорила екологічні наслідки виливу мазуту внаслідок аварії танкерів "Волгонєфть" у Керченській протоці.

Що відомо про аварію у Керченській протоці

15 грудня 2024 року поряд з Керченською протокою почали тонути два російські кораблі "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239". На борту одного судна перебувало 13 членів екіпажу, на борту іншого — 14.

Попередньо, причиною інциденту став шторм та ушкодження танкерів через негоду. На 15 грудня у тимчасово окупованому Криму оголосили штормове попередження через сильний вітер.

У результаті аварії загинув один моряк танкера "Волгонефть 212". Решта членів екіпажу госпіталізована з переохолодженням.

Аварія призвела до витоку більше 4 тисяч тонн мазуту в море. Greenpeace стверджує, що це може мати серйозні наслідки для екології.

Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко зазначив, що судна непридатні до виходу в море, адже є річковими і при цьому дуже старими — 1951 та 1955 років випуску.

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ці два танкери, які фактично є суднами військового класу, вийшли в море, не дотримавшись вимог судноплавства.

16 грудня МНС Росії повідомило, що екіпаж танкера "Волгонефти 239" евакуювали.

Міндовкілля заявило, що витік мазуту внаслідок аварії двох російських танкерів "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239" 15 грудня загрожує "катастрофічними наслідками" для екосистеми Чорного моря.

Біолог, голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський назвав цю аварію в коментарі Суспільному Крим "наймасштабнішою екологічною катастрофою сторіччя".

17 грудня в районі порту Кавказ у Чорному морі капітан танкера "Волгонефть-109" подав сигнал лиха через порушення герметичності одного з вантажних танків. Це вже третій випадок з танкерами "Волгонефть", що перевозять мазут.

19 грудня капітана танкера "Волгонефть-212", обвинуваченого в порушенні правил безпеки руху та експлуатації морського транспорту, що призвело до загибелі члена екіпажу, заарештували на два місяці — до 17 лютого. Капітану "Волгонефть-239" суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на той самий термін.

20 грудня Greenpeace повідомив, що приблизно 65 км² від Анапи до Кримського мосту забруднені мазутом, що витікає з одного із затонулих танкерів "Волгонефть". Екологи попереджають про можливе розширення масштабів катастрофи.

Водночас 20 грудня у Керченській протоці судно "Gam Express", яке ходить під прапором Гвінеї-Бісау, звернулося по допомогу, подавши сигнал лиха.

21 грудня окупаційна влада Керчі оголосили режим надзвичайної ситуації муніципального характеру через виявлений мазут на пляжах міста.

4 січня 2025 року в окупованому Севастополі оголосили режим надзвичайної ситуації регіонального значення через аварію з двома танкерами 15 грудня в Керченській протоці, внаслідок чого забруднено, зокрема, узбережжя Криму.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції
На початок