85% гренландців проти того, щоб Гренландія вийшла зі складу Данського королівства і стала частиною Сполучених Штатів.
Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Verian для данського медіа Berlingske і гренландської газети Sermitsiaq.
Шість відсотків гренландців хочуть, щоб Гренландія стала частиною США, тоді як дев'ять відсотків не визначилися з цього питання.
Питання опитування звучало так:” Чи хочете ви, щоб Гренландія вийшла зі складу Данського королівства і стала частиною Сполучених Штатів?”
“Я буду рада, якщо опитування покаже, що багато гренландців хотіли би продовжувати тісну співпрацю з Данією. Можливо, в іншій формі, ніж та, яку ми знаємо сьогодні, тому що з часом все змінюється”, — казала прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен в інтерв'ю Berlingske.
Опитування проводилося з 22 по 26 січня і ґрунтується на веб-інтерв'ю з репрезентативною вибіркою зі 497 громадян Гренландії віком від 18 років. Статистична похибка відповідей на питання становить 3,1 відсоткових пункти.
Що відомо про бажання Трампа перебрати Гренландію під контроль США
Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над островом є "абсолютною необхідністю" для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі. У відповідь на ці слова, прем’єр-міністр Ґренландії Муте Егеде заявив, що острів не продається.
Водночас Егеде виступає за незалежність Ґренландії від Данії. Він нещодавно звинуватив Данію в геноциді через скандал із примусовою стерилізацією жінок у 1960−70-х роках. У своєму новорічному зверненні Егеде знову закликав до незалежності острова та зняття "кайданів колоніальної ери".
7 січня Трамп на пресконференції не став обіцяти, що уникатиме військових чи економічних методів примусу для встановлення контролю над Ґренландією та Панамським каналом. У своїй соцмережі Truth Social Трамп також написав, що угода про приєднання Гренландії до Сполучених Штатів має відбутися, та закликав зробити цей найбільший острів у світі "знов великим".
Гренландія – це найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими.