Дональда Трампа визнали винним у справі про шахрайство

Колишній президент США від Республіканської партії Дональд Трамп виступає у своєму маєтку Мар-а-Лаго, 16 лютого 2024 р, штат Флорида. AP/Rebecca Blackwell

Суд Нью-Йорка оштрафував Дональда Трампа на 354,9 мільйона доларів за шахрайське завищення власного капіталу з метою ошукання кредиторів.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що суддя Артур Енгорон також заборонив Трампу обіймати посаду керівника будь-якої нью-йоркської корпорації протягом трьох років. Адвокат Трампа Аліна Хабба пообіцяла подати апеляцію.

Суддя також написав у рішенні, що Трамп та інші обвинувачені у справі "не здатні визнати свою помилку".

"Їхня повна відсутність розкаяння та докорів сумління межує з патологією", — написав Енгорон.

Позов, поданий генеральною прокуроркою Нью-Йорка Летицією Джеймс, звинуватив Трампа та його сімейний бізнес у завищенні його власних статків на 3,6 мільярда доларів на рік протягом десяти років, щоб обдурити банкірів і щоб вони дали йому кращі умови позики.

Трамп, якому загрожують кримінальні обвинувачення у чотирьох інших справах, назвав позов політичною вендетою.

У своїх публікаціях у соцмережах Трамп назвав суддю Енгорона "негідним", Летицію Джеймс "корумпованою", а справу проти нього "втручанням у вибори" та "полюванням на відьом".

Суддя Енгорон, який вирішив справу без участі присяжних, також заборонив Трампу та його компаніям, зазначеним у позові, подавати заявки на отримання кредитів у будь-якій фінансовій установі, заснованій у Нью-Йорку.

Що відомо про звинувачення Дональда Трампа

2 серпня 2023 року Дональда Трампа звинуватили у злочині проти держави та громадян, а також спробі скасувати результати виборів США 2020 року, де він програв Джо Байдену.

У червні 2023 року у залі федерального суду в Маямі Дональду Трампу висунули 37 кримінальних звинувачень, пов'язаних із поводженням із секретними документами на його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго. У відповідь адвокат Трампа Тодд Бланш виступив від імені політика, заявивши, що той не визнає себе винним.

27 липня Трампу висунули нові звинувачення в тому, що він намагався перешкодити розслідуванню неправомірного поводження з надсекретними документами. До того ж у справі новий серед підозрюваних.

У новому документі Трампа звинувачують, що він діяв разом зі своїм особистим помічником Уолтіном Наутою і новим обвинуваченим, менеджером нерухомості Карлосом де Олівейра, щоб видалити записи камер безпеки в Мар-а-Лаго.

14 серпня Трампу висунули нові обвинувачення. Колишньому президенту інкримінували 13 пунктів обвинувачення в окрузі Фултон, зокрема звинувачення за нібито спробу незаконно змінити результати виборів штаті Джорджії в 2020 році.

Список також включає додаткові пункти за нібито надання неправдивих заяв спікеру палати представників та держсекретарю штату Джорджія та спонуканню до порушення ними присяги в грудні 2020 року та січні 2021 року.

Трамп, який є першим колишнім президентом США, якому висунуті федеральні звинувачення, не визнає себе винним за всіма пунктами. Друге обвинувачення висунули за кілька місяців після того, як великий суд Манхеттену звинуватив Трампа в окремій справі про приховування сексуального скандалу, пов’язаного з колишньою журналісткою та письменницею Елізабет Джин Керролл, зауважує видання.