Суд визнав Трампа винним у справі про спробу зґвалтування письменниці та журналістки Джин Керролл

Експрезидент США Дональд Трамп виступає у Манчестері в межах нової передвиборчої кампанії, 27 квітня 2023 року. AP

Журі федерального суду Манхеттена визнало експрезидента США Дональда Трампа винним у справі про спробу зґвалтування письменниці та журналістки Е. Джин Керролл.

Про це повідомляє CNN.

Також суд визнав Трампа винним у наклепі за цивільним позовом, поданим Керролл.

Згідно з рішенням від 9 травня 2023 року, експрезидент повинен виплатити майже 3 мільйони доларів відшкодування Керролл за те, що вона успішно довела свій позов про наклеп.

Було також встановлено, що Трамп має виплатити близько 2 мільйонів доларів США як компенсацію за її цивільний позов. Таким чином загальна сума компенсації складатиме майже 5 мільйонів доларів.

Як пише CNN, можливо, Дональду Трампу доведеться виплатити більшу компенсацію, якщо присяжні визнають, що він також зганьбив Керролл.

Сам Трамп, як передає видання, назвав вирок присяжних "повною ганьбою" і заявив про продовження "найбільшого полювання на відьом усіх часів".

Що відомо про позов Джин Керролл проти Дональда Трампа

Суд визнав Трампа винним у справі про спробу зґвалтування письменниці та журналістки Джин Керролл. Письменниця та журналістка Джин Керролл прибула до федерального суду Манхеттена, де розглядатиметься її цивільний позов проти Дональда Трампа, 9 травня 2023 року. Фото: AP

Письменниця та журналістка Джин Керрол стверджує, що експрезидент США Дональд Трамп навесні 1996 року спробував вчинити над нею сексуальне насильство у гардеробній розкішного універмагу Bergdorf Goodman.

За словами Керролл, потім Трамп зганьбив її, коли заявив, що вона вигадала цю історію, аби збільшити продажі своєї книги. При цьому колишній президент заявив, що Керролл — "не його типаж".