Зеленський оцінив вплив можливого обрання Трампа президентом США на хід війни Росії проти України

. Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 24 жовтня 2023 року, фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що у разі обрання Дональда Трампа главою США у 2024 році політика американської держави може змінитися.

Про це Зеленський повідомив під час пресконференції 19 грудня.

"Думаю, у нього буде точно інша політика. Він інша людина. Не впевнений, що політика США зміниться до України. Проте, ми повинні тверезо дивитися на те, що лідер має вплив. Будь-який лідер на своє суспільство, особливо після того, як його тільки що обрали, тому що більшість держави сказала — "так", — зазначив президент.

Зеленський пояснив, що "перші сигнали в політиці того чи іншого лідера Сполучених Штатів будуть дуже впливовими".

"Якщо політика наступного президента, ким би він не був, буде іншою до України, холоднішою або більш внутрішньою, більш економною, то, я думаю, ці сигнали вплинуть дуже сильно на хід війн в Україні", — підкреслив очільник української держави.

Президент додав: "Якщо одна потужна деталь випадає, механізм починає сипатись, і тому, якщо ми дамо можливість випасти з платформи допомоги лідерам цієї допомоги — Сполученим Штатам, — це точно матиме вплив і точно не позитивний на допомогу в Європі".

У листопаді Трамп стверджував, що у разі перемоги на президентських виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну РФ проти України.