Трампа зобовʼязали виплатити понад 80 млн доларів за позовом письменниці Керрол про наклеп

. Колишній президент США Дональд Трамп. Фото: АР

Суд присяжних у Нью-Йорку зобов’язав Дональда Трампа виплатити 83,3 мільйона доларів письменниці Джин Керролл за наклеп, які він зробив про неї, коли був президентом, у відповідь на її звинувачення у зґвалтуванні.

Про це пише POLITIKO.

Після трьохгодинного обговорення присяжні зобов’язали Трампа виплатити 18,3 мільйона доларів компенсаційних збитків і 65 мільйонів доларів штрафних збитків. Вони присудили Керролл менше, ніж 24 млн доларів, яка вона вимагала за завдану нею шкоду.

Трамп, який покинув будівлю суду незадовго до того, як присяжні винесли вердикт, у соціальних мережах написав, що вважає це "абсолютно смішним" і пообіцяв подати апеляцію.

Керролл не розмовляла з журналістами, коли виходила з будівлі суду після зачитування вироку.

Що відомо про позов Джин Керролл проти Дональда Трампа

Письменниця та журналістка Джин Керролл прибула до федерального суду Манхеттена, де розглядатиметься її цивільний позов проти Дональда Трампа, 9 травня 2023 року. Фото: AP

Письменниця та журналістка Джин Керрол стверджує, що експрезидент США Дональд Трамп навесні 1996 року спробував вчинити над нею сексуальне насильство у гардеробній розкішного універмагу Bergdorf Goodman.

За словами Керролл, потім Трамп зганьбив її, коли заявив, що вона вигадала цю історію, аби збільшити продажі своєї книги. При цьому колишній президент заявив, що Керролл — "не його типаж", а книга "має продаватися в розділі художньої літератури".

У травні 2023 року суд визнав винним Трампа і спробі зґвалтування письменниці та журналістки Е. Джин Керролл та за наклеп.