Дональд Трамп офіційно звинувачений у злочині проти держави та громадян США

. Дональд Трамп під час вистпу у Джорджії, 10 червня 2023 року. Фото: AP

Дональд Трамп офіційно звинувачений у злочині проти держави та громадян, а також спробі скасувати результати виборів США 2020 року, де він програв Джо Байдену.

Про це повідомляє BBC.

Колишньому президенту США Дональду Трампу у вівторок пред'явили офіційне звинувачення у злочині проти Сполучених Штатів та їх громадян, а також у спробі обманом скасувати результати президентських виборів 2020 року. Трампу наказано з'явитися в суд у Вашингтоні у четвер, 3 серпня.

Безпартійний спецпрокурор Джек Сміт, який контролював розслідування подій 6 січня 2021 року, пред'явив Трампу звинувачення за чотирма пунктами:

— змова з метою обману Сполучених Штатів;

— змова з метою перешкоджання офіційним процедурам;

— перешкода та спроба перешкоджання офіційним процедурам;

— змова з метою порушення прав громадян.

Це третє і найсерйозніше з кримінальних звинувачень, висунутих проти Трампа, який поки що має намір знову балотуватися в президенти 2024 року.

У тексті звинувачення, переданому в Велике журі в суді Вашингтона, говориться, що Дональд Трамп твердо має намір залишився у влади після виборів і "поширював брехню", заявляючи, що він виграв вибори.

"Ці твердження були хибними, і обвинувачений знав, що вони хибні",— йдеться в документі.

Що відомо про звинувачення Дональда Трампа

У червня 2023 року у залі федерального суду в Маямі Дональду Трампу висунули 37 кримінальних звинувачень, пов'язаних із поводженням із секретними документами на його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго. У відповідь адвокат Трампа Тодд Бланш виступив від імені політика, заявивши, що той не визнає себе винним.

Нещодавно, 27 липня, Трампу висунули нові звинувачення в тому, що він намагався перешкодити розслідуванню неправомірного поводження з надсекретними документами. До того ж у справі новий серед підозрюваних.

У новому документі Трампа звинувачують, що він діяв разом зі своїм співобвинуваченим у справі, особистим помічником Уолтіном Наутою, і новим обвинуваченим, менеджером нерухомості Карлосом де Олівейра, щоб видалити записи камер безпеки в Мар-а-Лаго.

Трамп, який є першим колишнім президентом США, якому висунуті федеральні звинувачення, не визнає себе винним за всіма пунктами. Це друге обвинувачення було висунуте лише за кілька місяців після того, як велике журі Манхеттену звинуватило Трампа в окремій справі про приховування сексуального скандалу, пов’язаного з колишньою журналісткою та письменницею Елізабет Джин Керролл, зауважує видання.

Якщо Дональда Трампа визнають винним, йому загрожуватиме до 20 років ув’язнення.