Трампу офіційно висунули звинувачення за 37 пунктами: він відмовився визнати себе винним

Експрезидент США Дональд Трамп виступає у Манчестері в межах нової передвиборчої кампанії, 27 квітня 2023 року. AP

Експрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп на засіданні суду в Маямі відмовився визнати себе винним у зберіганні секретних матеріалів та перешкоджанні правосуддю.

Про це 13 червня повідомляє CNN.

Як зазначає видання, у залі федерального суду в Маямі Дональду Трампу висунули 37 кримінальних звинувачень, пов'язаних із поводженням із секретними документами на його маєтку у Флориді Мар-а-Лаго. У відповідь адвокат Трампа Тодд Бланш виступив від імені політика, заявивши, що той не визнає себе винним.

"Ми, безумовно, заявимо про свою невинуватість", — сказав він.

Трамп, який є першим колишнім президентом США, якому висунуті федеральні звинувачення, не визнає себе винним за всіма пунктами. Це друге обвинувачення було висунуте лише за кілька місяців після того, як велике журі Манхеттену звинуватило Трампа в окремій справі про приховування сексуального скандалу, пов’язаного з колишньою журналісткою та письменницею Елізабет Джин Керролл, зауважує видання.

Трамп заперечував будь-які правопорушення в обох випадках і пообіцяв залишитися в передвиборчих перегонах 2024 року попри звинувачення. При цьому він стверджує, що справа проти нього інспірована адміністрацією чинного президента Джо Байдена.

Очікується, що Трамп виступить зі зверненням ввечері у вівторок, коли повернеться у Бедмінстер у Нью-Джерсі.

Якщо Дональда Трампа визнають винним, йому загрожуватиме до 20 років ув’язнення.

У Білому домі заявили, що президент Байден "в жодному разі" не причетний до звинувачень проти Трампа і виступає за незалежність рішень Мін'юсту США.