У Туреччині перенесли голосування щодо вступу Швеції в НАТО

. Фото: AP

Комісія у закордонних справах турецького парламенту відклала голосування щодо заявки Швеції на членство в НАТО. Парламентарі вирішили провести додаткові переговори.

Про це повідомляє Reuters з посилання на голову комісії Фуата Октая.

Рішення комісії вкотре розтягує процес ратифікації, який триває вже 18 місяців.

Октай зазначив, що комісія проведе подальші переговори та може повернути законопроєкт до порядку денного наступного тижня, але він не назвав чітких часових рамок.

"Щоб усі наші законодавці схвалили членство Швеції в НАТО, вони повинні бути повністю переконані. Ми обговоримо все це на нашому наступному засіданні комісії", — сказав він після багатогодинних дебатів.

Комісія може погоджувати законопроєкти простою більшістю. На засідання можуть запросити шведського посла для інформування законодавців, якщо це буде необхідно і якщо регламент парламенту це дозволить, зазначив Октай.

Раніше голова Сенату США з міжнародних відносин Бен Кардін повідомив, що Туреччина у жовтні може ратифікувати вступ Швеції у Північноатлантичний Альянс.

23 жовтня Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО і передав його на розгляд Великих національних зборів Туреччини.

1 листопада комітет у закордонних справах турецького парламенту обговорюватиме ратифікацію заявки Швеції на членство у НАТО в межах свого звичайного порядку денного і не пришвидшуватиме розгляд.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Швеція разом із сусідньою Фінляндією прагнули стати членами НАТО після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Станом на 29 липня 2022 року дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

Між Туреччиною та Швецією є конфлікт, оскільки Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені у першій країні. Туреччина вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але незрозуміло, чи переконає це Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО.