НАТО "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. ЛІдери НАТО на саміті в Мадриді. Фото: Oana Lungescu

На саміті лідерів 29 червня в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами альянсу та погодилися підписати Протоколи про вступ.

"Сьогодні ми вирішили запросити Фінляндію та Швецію стати членами НАТО та погодилися підписати Протоколи про вступ. При будь-якому вступі до Альянсу життєво важливо, щоб законні проблеми безпеки всіх членів Альянсу були належним чином вирішені. Ми вітаємо укладення тристороннього меморандуму між Туреччиною, Фінляндією та Швецією щодо цього", — сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Після запрошення потрібно пройти процес ратифікації у 30 парламентах, і тоді Фінляндія і Швеція стануть повноцінними членами Альянсу. Напередодні саміту Туреччина погодилася на вступ Швеції та Фінляндії до НАТО.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Втім, попри те, що секретар НАТО Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу країн приєднатися до НАТО, а Данія, Ісландія та Норвегія навіть пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду заявок, Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії.
  • Анкара оголосила свої умови для вступу країн, зокрема екстрадицію членів Робітничої партії Курдистану, а також скасування шведського ембарго та санкцій проти себе. Фінляндія відмовилась виконувати цю вимогу.

Читайте також

"Вікно можливостей для атак РФ звужується". Експерт про злам західної думки та допомогу країн НАТО

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу