Туреччина в жовтні може ухвалити вступ Швеції в НАТО — Reuters

ЗМІ
Прапор НАТО. Ілюстративне фото: Getty Images

Новий голова Сенату США з міжнародних відносин Бен Кардін повідомив, що Туреччина у жовтні може ратифікувати вступ Швеції у Північноатлантичний Альянс.

Про це пише агентство Reuters.

Кардін сказав, що він обговорював вступ Швеції до НАТО з турецькими представниками на зустрічі послів НАТО у середу, 27 вересня.

"Вони стверджують, що зроблять це в першій половині наступного місяця. Якщо це дійсно так, то принаймні проблема НАТО вирішиться. Але є й інші питання, окрім вступу, які повинні бути частиною наших дискусій, коли ми просунемося вперед", — сказав політик.

У липні президент Туреччини Ердоган заявив, що передасть документ про ратифікацію до парламенту, коли він знову відкриється в жовтні.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Швеція разом із сусідньою Фінляндією прагнули стати членами НАТО після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Станом на 29 липня 2022 року дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

Між Туреччиною та Швецією є конфлікт, оскільки Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені у першій країні. Туреччина вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні 2023 року Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом, але незрозуміло, чи переконає це Туреччину дозволити країні приєднатися до НАТО.