Парламенту Грузії не вистачило голосів для імпічменту Зурабішвілі

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступає під час спільного брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Тбілісі, Грузія, 1 березня 2021 рік. AP

Грузинському парламенту 18 жовтня не вдалося усунути з посади президентку країни Саломе Зурабішвілі.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа", проєкт "Радіо Свободи".

Для імпічменту потрібно 100 голосів, але рішення підтримали 86 депутатів.

Парламентська більшість "Грузинської мрії" та "Сили народу", які виступали за усунення Зурабішвілі з посади, складається з 85 депутатів. Однак опозиція заздалегідь оголосила, що не проголосує за імпічмент президентки.

16 жовтня Конституційний суд Грузії дійшов висновку, що Зурабішвілі порушила закон, коли поїхала до Європи без схвалення уряду та дозволив розпочати процедуру усунення президентки з посади.

Що відомо про запуск процедури імпічменту Зурабішвілі

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина — її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

Зурабішвілі 7 вересня заявила, що не збирається йти у відставку, попри спроби партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту. Згодом Конституційний суд Грузії оголосив, що прийняв до розгляду конституційне подання про імпічмент президентки.

3 жовтня в Конституційному суді Грузії розпочалися слухання у справі про імпічмент президентки Зурабішвілі. Вона на них не приїхала.