У Грузії розпочалися слухання у справі про імпічмент президентки Зурабішвілі. Вона на них не поїхала

ЗМІ
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступає під час спільного брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Тбілісі, Грузія, 1 березня 2021 рік. AP

Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі можуть викликати до Конституційного суду на слухання у справі про імпічмент, на які вона не приїхала.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа", з посиланням на заяву голови Конституційного суду Грузії Мераба Турави.

Голова Конституційного суду Турава на засіданні поцікавився, наскільки мають представники президентки інформацію про її візити й зустрічі з європейськими лідерами. Чугошвілі та Копалеїшвілі зазначили, що можуть повноцінно представляти в суді інтереси грузинської лідерки.

Мераб Турава при цьому зазначив, що Зурабішвілі "не складно пересуватися", і вона могла б особисто взяти участь у слуханнях.

3 жовтня у Батумі розпочалися судові слухання у справі про імпічмент Зурабішвілі, на які вона не поїхала. Наразі президентка країни знаходиться у своїй резиденції, палаці Орбеліані". Журналістам телеканалу "Пірвелі" вона дала короткий коментар – "Що буде, те буде, а все буде гаразд".

Також Зурабішвілі написала в соцмережі, що "цілком довіряє" своїм представникам у КС – колишньому члену керівної партії "Грузинська мрія" Тамар Чугошвілі та екссудді Конституційного суду Майє Копалеїшвілі.

Що відомо про запуск процедури імпічменту Саломе Зурабішвілі

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

7 вересня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби керівної партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту.

18 вересня Конституційний суд Грузії оголосив, що прийняв до розгляду конституційне подання про імпічмент президентки країни Саломе Зурабішвілі.