"Політичне шоу" — грузинський опозиціонер Накопія про запуск імпічменту президентки Зурабішвілі

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Офіційний вебсайт президента Грузії

Грузинська опозиція називає політичним шоу запуск правлячою партією Грузії процедури імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі за турне в ЄС.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявив депутат парламенту Грузії, один із лідерів опозиційної партії "Національний рух" Коба Накопія.

“Ми вважаємо, що все, що зараз відбувається, це просто політичне шоу, оскільки нинішня влада, правляча партія “Грузинська мрія” чудово розуміють, що у них не вистачить голосів для проведення імпічменту в парламенті Грузії”, — сказав Накопія.

За його словами, є кілька цілей цього шоу. Перша — догодити президенту Росії Володимиру Путіну.

“Показати, як вони не хочуть, щоб Грузія була членом ЄС, отримала цей статус”, — пояснив пролітик.

З іншого боку, за його словами, хочуть переспрямувати увагу громадськості на це політичне шоу з більш нагальних тем, які є в Грузії.

Накопія також сказав, що президентка Грузії Саломе Зурабішвілі прийшла від партії влади, вона була одним з головних їхніх облич під час виборів у 2012 році. Далі її виставили на пост президента в 2018 році. За словами Накопії, це були “тотально сфальсифіковані вибори”.

Політик додав, що іноді президентка дозволяє собі критикувати уряд Грузії, але ніде не знайти її висловлювань стосовно олігарха Іванішвілі.

“Тобто вона всіляко його оберігає. Будь-який громадянин Грузії погодиться з думкою, що вона керується ним. Вона реально хотіла відвідати Україну — їй заборонили. Але, незважаючи на заборону, поїхала в Німеччину — могла так само зробити з Україною. Їй також не погодили візити в інші європейські країни, куди вона хоче поїхати переконувати європейських лідерів, щоб Грузії надали статус кандидата в члени ЄС”, — сказав Накопія.

Що відомо про запуск процедури імпічменту президентці Грузії Зурабішвілі

Керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президента Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – візити президентки до Європи, неузгоджені з урядом.

Зурабішвілі вирушила до Німеччини, попри невдоволення уряду Грузії та керівної партії. Уряд не надав президентці дозволу на візит, а "Грузинська мрія" звинуватила її в порушенні Конституції. 31 серпня Зурабішвілі зустрілася у Берліні президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Раніше в АП заявили, що Зурабішвілі розпочинає зустрічі з європейськими лідерами "на підтримку надання Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС".

Саломе Зурабішвілі стала президенткою Грузії у 2018 році завдяки підтримці "Грузинської мрії" та її засновника Бідзіни Іванішвілі. Відносини президентки та уряду стали погіршуватися після початку війни в Україні. Термін її повноважень спливає восени 2024 року.

Згідно з конституцією Грузії, президент країни здійснює представницькі повноваження у зовнішніх відносинах за згодою уряду.