Конституційний суд Грузії прийняв до розгляду подання парламентарів щодо імпічменту президентки країни

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступає під час спільного брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Тбілісі, Грузія, 1 березня 2021 рік. AP

Конституційний суд Грузії оголосив, що прийняв до розгляду конституційне подання про імпічмент президентки країни Саломе Зурабішвілі. Висновок щодо цього буде винесено протягом місяця.

Про це повідомляє Перший канал Грузії, посилаючись на заяву Конституційного суду.

"У зв'язку з підвищеним суспільним інтересом, Конституційний суд Грузії вважає за доцільне розповсюдити інформацію щодо конституційного подання №1797 ("Конституційне подання депутатів парламенту Грузії Іраклія Кобахідзе, Шалви Папуашвілі, Мамуки Мдінарадзе та інших (всього 80 депутатів)", — йдеться у повідомленні суду.

Зазначається, що автори конституційного подання звернулися до Конституційного суду 12 вересня. Після проходження процедури реєстрації конституційного подання, 14 вересня воно було зареєстроване відповідно до закону. Справу було передано на розгляд пленуму Конституційного суду, який протягом місяця розгляне його та подасть висновок парламенту.

"Інформація про дату розгляду конституційного подання №1797 буде поширена додатково", — додали у Конституційному суді Грузії.

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

7 вересня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби керівної партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту.