Президентка Грузії заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби імпічменту

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі виступає під час спільного брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем у Тбілісі, Грузія, 1 березня 2021 рік. AP

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби керівної партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту.

Про це Саломе Зурабішвілі сказала у відеозверненні, яке оприлюднив телеканал Mtavari.

"Я нікуди не піду. Думаю, всі повинні забути мрію про мою відставку", – сказала Зурабішвілі.

Вона наголосила, що несе відповідальність лише перед грузинським народом:

"Я відповідаю тільки перед вами, тому що ви мене обрали, і я відчуваю велику відповідальність за цей вибір. Ви обрали мене за те, ким я є і була все своє життя — прихильницею Європи, прихильницею європейського майбутнього Грузії".

Водночас керівна партія "Грузинська мрія" зібрала 80 підписів, тобто на 30 більше, ніж потрібно, щоб розпочати процедуру імпічменту президентки. Про це заявив лідер фракції Мамука Мдінарадзе, передають "Новости-Грузия".

"Президентка два-три дні демонстративно порушувала Конституцію, іншого виходу не залишилось", - заявив Мамука Мдінарадзе.

Процедурна комісія перевірить достовірність підписів, після чого передасть їх в Конституційний суд.

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.