Конституційний суд Грузії визнав порушенням поїздку президентки Зурабішвілі до Європи та дозволив процедуру імпічменту

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Офіційний вебсайт президента Грузії

Конституційний суд Грузії дозволив розпочати процедуру імпічменту президентки Саломе Зурабішвілі.

Про таке рішення суду повідомляє "Эхо Кавказа", проєкт "Радіо Свободи".

Конституційне звернення депутатів парламенту про імпічмент підтримали 6 членів Конституційного суду, проти були троє. Це Ірина Імерлішвілі, Георгій Кверенчхіладзе, Теймураз Тугуші.

Наступним кроком парламент Грузії протягом 2 тижнів має розглянути та поставити на голосування питання про усунення президентки в порядку імпічменту. Рішення про імпічмент мають підтримати щонайменше 100 депутатівВсього у грузинському парламенті 150 мандатів.

Лідер керівної партії "Грузинська мрія", яка ініціювала процедуру імпічменту, Іраклій Кобахідзе сказав, що тепер Зурабішвілі "формально вважається президенткою". Він визнав, що, оскільки практично всі депутати з опозиції обіцяють голосувати проти імпічменту, імовірно, шансів набрати 100 голосів для усунення президентки майже нема.

Що відомо про запуск процедури імпічменту Саломе Зурабішвілі

1 вересня стало відомо, що керівна партія "Грузинська мрія" запускає процедуру імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. Причина – її візити до Європи, неузгоджені з урядом. В опозиції вважають, що дії партії влади спрямовані проти інтеграції Грузії до Євросоюзу.

7 вересня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не збирається йти у відставку попри спроби керівної партії "Грузинська мрія" розпочати процедуру імпічменту.

18 вересня Конституційний суд Грузії оголосив, що прийняв до розгляду конституційне подання про імпічмент президентки країни Саломе Зурабішвілі.

3 жовтня в Конституційному суді Грузії розпочалися слухання у справі про імпічмент президентки Зурабішвілі. Вона на них не приїхала.