Путін може застосувати тактику розпорошення українських сил перед можливим наступом РФ — ISW

Президент Росії Володимир Путін, 17 грудня 2022. Фото: AP

Президент Росії Володимир Путін створює умови для подальших російських транскордонних рейдів у північно-східні райони України, водночас вторгнення РФ в Україну з боку Білорусі є вкрай малоймовірним. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, ймовірно, йдеться про продовження внутрішніх інформаційних операцій РФ та спроби змусити українські сили розпорошитися і зосередитися на північних прикордонних районах напередодні імовірного наступу РФ у найближчі місяці.

1 лютого Путін провів нараду, щоб обговорити відновлення житлової інфраструктури в Криму, Бєлгородській, Брянській і Курській областях після так званих, як висловився Путін, "обстрілів з боку неонацистських формувань", йдеться в аналітичному звіті. Путін зазначив, що його адміністрація “вважає пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є "справою військового відомства".

Акцент Путіна на нібито небезпеці українських обстрілів прикордонних регіонів, ймовірно, переслідує подвійну мету, відзначили аналітики.  Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як загрозу для російських громадян, щоб забезпечити внутрішню підтримку затяжної війни. Путін також може створювати умови для ескалації транскордонних рейдів, щоб відволікти і розпорошити українські сили від критично важливих осей наступу, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів.

“За оцінками ISW, російське вторгнення з боку Білорусі є вкрай малоймовірним, а інформаційна операція, що триває з метою притиснути українські війська до північного українсько-білоруського кордону, здається, зазнає невдачі, оскільки українські офіційні особи все частіше визнають, що такий розвиток подій є малоймовірним”, — йдеться в аналітичному звіті.

Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей на північ і північний схід України, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах для захисту від таких нападів. І таким чином розпорошити українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці. В ISW вже повідомляли про подібні російські операції з відволікання уваги і розосередження в Запорізькій області.

Інші ключові висновки ISW:

  • Українські посадовці продовжують попереджати про наміри Росії провести вирішальну наступальну операцію на Донбасі в лютому та/або березні, що підтверджує оцінку найбільш ймовірного сценарію дій від Інституту світової політики.
  • Російські війська продовжили наземні атаки на північний схід і південний захід від Бахмута.
  • Російські війська продовжили обмежені наземні атаки з метою відновлення втрачених позицій на лінії Сватове-Кремінна 1 лютого.
  • Російські війська намагаються перешкодити українським силам закріпитися на островах у дельті Дніпра в Херсонській області.
  • Російські чиновники планують запропонувати мораторій на закон про держзакупівлі, щоб спростити процедури витрачання коштів на тлі дедалі дорожчої війни.
  • У попередні місяці зусилля групи “Вагнера” з вербування ув'язнених могли сповільнитися.
  • Кримські партизани, ймовірно, здійснили атаку із застосуванням саморобного вибухового пристрою в окупованому Криму 30 січня.

Читайте також

Росіяни ракетою вдарили по будинку у Краматорську, США ввели санкції проти компаній РФ. 344 день війни. Онлайн

Росіяни готуються до наступу на кількох напрямках, відбито атаки окупантів в районах 14 населених пунктів — Генштаб