Сили ППО збили за ніч 13 дронів, "Резерв+" вже працює та став на ремонт російський НПЗ — головні новини ранку 18 травня

Український військовий керує безпілотником. Бучанська міська рада/Telegram

Сили ППО за ніч знищили 13 "шахедів"; у Туапсе після атаки дронів зупинив роботу російський НПЗ; Міноборони України запустило застосунок "Резерв+" та Україна просить у США скасувати обмеження на використання зброї територією РФ — Суспільне підготувало головні новини ранку 18 травня.

1. ППО за ніч знищила 13 із 13 "шахедів"

Повітряні Сили України вночі збили усі запущені Росією 13 "шахедів" у Харківській, Полтавської, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Про це у Telegram повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

Він відзначив, що російські окупанти атакували із районів Приморсько-Ахтарська та Курська.

2. У Туапсе після атаки дронів зупинив роботу російський НПЗ

Пожежа, спричинена атакою українського безпілотника на російський Туапсинський нафтопереробний завод на узбережжі Чорного моря, призвела до екстреної зупинки підприємства.

Про це пише Reuters.

Згідно з джерелом, безпілотники влучили в установку з виробництва зрідженого нафтового газу (LPG) в Туапсе, тоді як установка дистиляції сирої сировини (CDU) залишилася неушкодженою.

Чому це важливо: У ніч на 17 травня українські дрони атакували на Туапсинський НПЗ, який росіяни почали відновлювати.

3. Міноборони України запустило застосунок "Резерв+"

Міністерство оборони України опівночі 18 травня запустило мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів, повідомив у Telegram радник міністра оборони України Кирило Тимошенко.

"Він уже доступний для завантаження", — написав Кириленко, вказавши посилання для завантажування для пристроїв на IOS та Android.

Контекст: У застосунку "Резерв+" також з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобов'язаного, призовника або резервіста.

4. Україна просить у США скасувати обмеження на використання зброї територією РФ

Україна запросила у США скасування обмеження на використання американської зброї територією Росії, яку визнає Вашингтон, повідомили джерела The Wall Street Journal.

Стверджується, що Україна також просить допомогти визначити цілі на території РФ для завдання ударів українською зброєю.

Запит надійшов минулого тижня, він перебуває на розгляді. Як зазначається, Україна звернулася до Вашингтона на тлі наступу російської армії на Харківщині. Згода США означатиме серйозну зміну у політиці Білого дому.

Контекст: Напередодні заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що зброя, яку США надають у межах військової допомоги, призначена для використання лише на території України.