Умєров про наступ армії РФ на Харківщині: "ЗСУ стабілізують ситуацію, але потребують більше зброї"

Міністр оборони України Рустем Умєров. Олександр Магула/Суспільне

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що ситуація на лінії фронту біля Харкова є "складною, але вона перебуває під контролем". Проте за його словами, ЗСУ потребують більше озброєння, і це наразі головна проблема.

Про це він розповів в інтерв'ю CNN.

"Ми стабілізуємо ситуацію, але все ще потребуємо допомоги у вигляді більшої кількості зброї: ракет, засобів протиповітряної оборони, артилерії. Це те, що є проблемою станом на зараз. Отже, ми залучили більшу кількість людей, але нам потрібно більше зброї", – сказав Умєров.

Міністр оборони додав, що росіяни ведуть обстріли мирного населення та міст поруч із держкордоном.

"Ми даємо їм (армії РФ — ред.) відсіч. Ми хочемо врятувати людські життя, тому проводимо евакуацію людей до Харкова. Саме звідти (з міст поруч із державним кордоном – ред.) ми евакуйовуємо людей, щоб вони не потрапляли під російські обстріли", – сказав він.

Говорячи про найближчі плани очільника Кремля Володимира Путіна щодо України Умєров зазначив, що, його мета не змінюються.

"Він (Путін — ред.) хоче, щоб Україна зникла як незалежна і суверенна держава. Він хоче, щоб українці зникли, як етнос. І щоб ми не були членом НАТО. Він хоче розширити фронт, аби розтягнути українські сили. Також він користується тим, що є затримка у постачанні зброї в Україну", — сказав міністр оборони.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 16 травня, Сили оборони зірвали плани російських військ зайти вглиб Вовчанська та закріпитися, їхня активність на Харківському напрямку значно знизилась.

17 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що армія РФ розширила зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну залучити додаткову кількість бригад зі складу резерву.