Росія готується застосувати ще один пакет дронів — Зеленський

. Зруйнований житловий будинок у Києві після удару іранськими дронами-каміказе. Жовтень, 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

Війська Росії готуються застосувати проти України нову партію безпілотників, імовірно, іранського виробництва.

Про це під час онлайн-виступу в Давосі на Всесвітньому економічному форумі сказав президент України Володимир Зеленський.

"(Україні необхідно) захищати наші слабкі місця. Захищати разом з партнерами ті місця, куди б’є ворог. ППОПротиповітряна оборона — це слабке місце. Може, не слабке, порівняно з іншими державами, але саме по нас б’ють іранські дрони — вже не десятки, ми бачимо вже сотні. Зараз Росія готується застосувати ще один пакет (дронів — ред.)", — сказав він.

Зеленський наголосив, що потрібно робити все, щоб українця залишались у містах, "бо це є робота, це є податки, захищати їх економічно, щоб бізнес працював. І тут потрібна фінансова допомога, як то кажуть, фінансова подушка", — додав президент.

Читайте також: "Не можемо виїжджати тільки на мотивованості": Зеленський у Давосі закликав надати Україні танки

Що відомо про іранські дрони

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ. Уранці 17 жовтня військові РФ атакували дронами-камікадзе Київ. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Четверо людей загинули, серед них — вагітна. Надалі РФ неодноразово використовувала дрони про цивільної та енергетичної інфраструктури України.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів. 4 грудня повідомлялось, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Читайте також

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

"Вийду на балкон і буду дулі тикати тим безпілотникам". Як Київ оговтується від атаки дронів-камікадзе

Війна. Усі новини