США працюватимуть із союзниками й партнерами, аби запобігти передачі військам РФ зброї для обстрілів України та застосують санкції проти Ірану за передачу дронів-камікадзе Росії. Про це йдеться у заяві Державного департаменту США.
"США приєдналися до Великої Британії та Франції у порушенні питання про передачу Іраном безпілотників Росії на засіданні Ради Безпеки ООН. Ми висловили серйозне занепокоєння з приводу придбання Росією цих БПЛА в Ірану в порушення резолюції 2231 Ради Безпеки ООН", — йдеться в заяві.
У Держдепі зазначили, що США мають численні докази того, що ці дрони застосовуються для ударів по цивільному населенню та критичній інфраструктурі України.
"Оскільки Іран продовжує брехати та заперечувати надання Росії зброї для використання в Україні, ми віддані роботі з союзниками та партнерами, щоб запобігти передачі небезпечної зброї до Росії. Ми без вагань застосовуватимемо наші санкції та інші відповідні інструменти щодо всіх, хто причетний до цих передач", — заявили у відомстві.
У Держдепі також наголосили, що продовжать нарощувати безпрецедентну оборонну допомогу Україні, включно із засобами ППО.
Читайте також: Іран планує передати Росії ракети класу "земля-земля" і ударні безпілотники — ЗМІ
Вранці 17 жовтня у Києві пролунали вибухи — війська РФ атакували столицю іранськими дронами-камікадзе. По Києву зафіксовано 5 ударів дронами.
Того ж дня Іран знову заявив, що не надавав Росії безпілотники для використання в Україні.
Що відомо
- 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
- З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
- Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
- 17 жовтня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС шукає конкретні докази будь-якої участі Ірану у війні Росії проти України.
- 18 жовтня стало відомо, що посли країн Європейського Союзу схвалили санкції щодо фізичних і юридичних осіб Ірану у зв'язку з використанням Росією безпілотних літальних апаратів іранського виробництва в Україні.
Читайте також
Чехія передасть новий пакет військової допомоги для України
Іран заперечує постачання безпілотників Росії для війни в Україні
РФ розгортає іранські БПЛА щонайменше з серпня — британська розвідка
"Шахіди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії
Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе — Зеленський