США мають на меті зірвати поставки іранської зброї до РФ — ЗМІ

. Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Нинішня політика США щодо Ірану полягає протидії поставкам іранської зброї в Росію та на підтримці протестувальників у країні. Натомість призупинені переговори щодо відновлення міжнародної ядерної угоди не є пріоритетом. Про це в інтерв'ю заявив спеціальний посланник США з питань Ірану Роберт Меллі, передає Bloomberg.

“Іран не зацікавлений в угоді, і ми зосереджені на інших речах. Прямо зараз ми можемо змінити ситуацію, намагаючись стримати та зірвати постачання зброї Росії та намагаючись підтримати фундаментальні прагнення іранського народу”, — сказав Меллі.

Меллі додав, що на даний момент США не збираються зосереджуватися на ядерній угоді, тому що не можуть “продовжувати повертатися назад, а потім бути обіграними”.

За його словами, зараз США мають на меті “зірвати, затримати, стримувати та санкціонувати” поставки зброї в Росію з Ірану. За його словами, надання ракет або допомога в будівництві військових виробничих потужностей у Росії “перетне нову межу”.

Незважаючи на те, що Кремль заперечує використання іранського обладнання, він все більше покладається на безпілотники з Ірану, виснажуючи власні запаси, атакуючи Україну, відзначає агентство. Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев зустрівся з вищим керівництвом Ірану в Тегерані минулого місяця.

Іран нарощує діяльність зі збагачення урану та обмежує міжнародний моніторинг. Восени на зустрічі Міжнародного агентства з атомної енергії його засудили за те, що він перешкодив дослідженню частинок урану, виявленого на кількох незаявлених об’єктах. Іран вимагає припинити розслідування МАГАТЕ в рамках будь-якого відновлення ядерної угоди. Цю умову Меллі та союзники США відкидають, пише Bloomberg.

Що відомо

  • 13 вересня 2022-го військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.
  • Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Сили оборони збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.
  • США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.
  • 16 листопада Канада запровадила санкції проти іранських посадовців та установ, відповідальних за порушення країною прав людини та дестабілізацію міжнародної безпеки.
  • За даними CNN, Росія може почати використовувати іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", виготовлені на власній території, вже у 2023 році.
  • 22 листопада представництво Ірану заявило, що організувало спільну нараду експертів з українською владою для розслідування цих заяв. Цю інформацію підтвердили і в українському МЗС.

Читайте також

"Церковний список", Зеленський критикує ЄС за ціни на російську нафту. 284 день війни. Онлайн