Велика Британія запровадила санкції проти Ірану за постачання Росії безпілотників-камікадзе. Хто в списку

. "Shahed 136" іранський дрон-камікадзе. Фото: twitter/Tal Inbar

20 жовтня Велика Британія запровадила санкції проти іранських фізичних та юридичних осіб, відповідальних за постачання Росії безпілотників-камікадзе, які використовуються для бомбардувань України.

Про це йдеться у офіційному повідомленні на сайті британського уряду.

"Росія використовує ці безпілотники для атак як на цивільні об'єкти, так і на об'єкти критичної інфраструктури в Києві та по всій Україні, з наміром відрізати український народ від енергії, опалення та води. Постачаючи ці безпілотники, Іран активно розпалює війну, наживаючись на огидних нападах Росії на українських громадян", — йдеться у повідомленні.

"Сьогодні ми запроваджуємо санкції проти тих, хто постачав безпілотники, які Росія використовує для нападів на українських цивільних. Це є чітким доказом дестабілізуючої ролі Ірану у глобальній безпеці. Ці боягузливі удари безпілотників є актом відчаю", — сказав міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Санкції спрямовані проти осіб та компаній, які несуть персональну відповідальність за надання безпілотників. Обмеження включають замороження активів та заборону на в'їзд до країни.

До санкційного списку увійшли:

  • генерал-майор Мохаммад Хоссейн Багері — голова Генерального штабу Збройних сил Ірану, який курував війська, що постачали Росії безпілотники;
  • бригадний генерал Сейед Ходжатолла Курейші — ключовий іранський перемовник в угоді, яка забезпечила Росію безпілотниками іранського виробництва;
  • бригадний генерал Саїд Агаджані — керівник Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), однієї з частин Збройних сил Ірану. Перебував на тимчасово окупованих територіях України, консультуючи російські війська щодо використання безпілотників;
  • Shahed Aviation Industries — іранський виробник безпілотників Shahed, які використовувалися Росією. Активи компанії заморозять.

Читайте також

ЄС затвердив санкції проти Ірану за продаж дронів-камікадзе Росії

Канада запровадила нові санкції проти Ірану

США обіцяють санкції проти Ірану за передачу дронів-камікадзе Росії