Канада запровадила нові санкції проти Ірану

. Тегеран. Фото: Morteza Nikoubazl/NurPhoto via Getty Images

Канада втретє запровадила санкції проти іранських посадовців та установ, причетних до порушень прав людини, пропаганди та дестабілізації регіональної безпеки.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ Канади

"До нового санкційного переліку увійшли шість фізичних та чотири юридичні особи. Вони брали участь або сприяли грубим порушенням прав людини, в тому числі стосовно іранських жінок, а також поширювали пропаганду для виправдання утисків та переслідувань режимом Ірану власних громадян", — йдеться у повідомленні.

Ці заходи накладають заборону на угоди із включеними до переліку фізичними та юридичними особами, заморожуючи будь-які активи, якими вони можуть володіти у Канаді. Особи, внесені до списку за серйозні та систематичні порушення прав людини, також не допускаються до Канади відповідно до Закону про імміграцію та захист біженців.

Що відомо

  • Протести, спровоковані смертю 22-річної Махси Аміні після затримання іранською шаріатською гвардією 16 вересня, перетворилися на один із наймасштабніших виступів проти духовенства Ірану з часів революції 1979 року і були зустрінуті жорстокими репресіями з боку держави. За наявними даними, у сутичках з іранськими силовиками загинули десятки людей.
  • 17 жовтня Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти 11 громадян та чотирьох організацій Ірану у зв’язку із загибеллю 22-річної Масхи Аміні, а також жорстоким придушенням протестів, які спалахнули через смерть дівчини.

Читайте також

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: в Ірані почалися протести через смерть дівчини, яку заарештувала поліція моралі

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права