Україна запускає політичний процес для виключення Росії з Радбезу ООН — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, фото: УНІАН

Україна наразі готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення РФ місця в організації.

Про це під час онлайн-брифінгу 20 грудня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Росія багато років отруює ООН, це ні для кого не секрет. Так само, як вона отруює всі міжнародні організації, в яких перебуває. Росія займає місце постійного члена Радбезу ООН без належних юридичних підстав внаслідок відверто шахрайської схеми, яка відбулася 31 рік тому", — наголосив він.

Читайте також: Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

Кулеба зазначив, що зокрема факт постачання Іраном Росії безпілотників порушує резолюцію Радбезу ООН, однак члени організації роблять недостатньо для того, щоб запобігти цьому.

За словами голови українського МЗС, ще коли Росія тільки почала використовувати іранські дрони для терористичних нальотів на українські міста та цивільну інфраструктуру, Україна та партнери звернулися до ООН з закликом направити місію експертів для вивчення застосування Росією іранських безпілотників.

Міністр водночас зауважив, що "це не просто місія", адже постачання Росії безпілотників іранського виробництва порушує резолюцію Радбезу ООН 2015 року, що закріплює ядерну угоду з ІраномЯдерна угода з Іраном була підписана в 2015 році тодішнім американським президентом Бараком Обамою спільно з шістьма переговорниками – представниками держав постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччини. Згідно з угодою, Іран зобов’язався допустити інспекторів МАГАТЕ на свої ядерні об’єкти в обмін на поетапне скасування санкцій Заходу.Ядерна угода передбачала згортання Тегераном своєї ядерної програми в обмін на скасування міжнародних санкцій, а також в обмін на завершення дії збройного ембарго..

"Генеральний секретар та загалом ООН досі не зробили жодних кроків для направлення місії в Україну… Те, що робить Секретаріат ООН зараз — це неприпустиме затягування і потурання безкарності Ірану та Росії за їхні дії. Адже йдеться про порушення резолюції Радбезу та загрозу міжнародному миру та безпеці", — підсумував Кулеба.

Читайте також: ООН перевірить інформацію про постачання іранських дронів в Росію

Що відомо про використання Росією Іранських дронів проти України

  • Росія активно застосовує іранські дрони у війні проти України. 13 вересня українські військові вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.
  • 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.
  • США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.
  • 4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони через морози. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.
  • Однак вночі 19 грудня війська Росії знову атакували Україну "шахедами". У низці районів Києва пролунали вибухи, також росіяни атакували Дніпропетровщину. Загалом Сили оборони знищили 30 з 35 дронів.
Читайте також: Атака "шахедами" 19 грудня була найбільшою від початку вторгнення — Повітряні сили