Україна запросила експертів ООН на консультації щодо протидії іранським дронам — Кислиця

. Сергій Кислиця. Фото: AP

Україна запросила експертів ООН на консультації щодо протидії іранським дронам. Про це постійний представник України в ООН Сергій Кислиця повідомив під час виступу на засіданні Радбезу ООН, яке відбулося у п'ятницю, 21 жовтня.

"Ми вже запросили експертів ООН відвідати Україну для того, щоб проінструктувати щодо перехопленого БПЛА іранського походження для того, щоб сприяти здійсненню Резолюції ради безпеки 2231", — розповів постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Він також додав, що Україна закликає держави розглянути всі можливі кроки для того, щоб припинити подібні передачі БПЛА, ракет або звичайної зброї і повною мірою згодні з тим, що розслідування ООН має розпочатися прямо зараз.

"Ми вітаємо рішучу підтримку подібних кроків багатьма членами Ради Безпеки ООН", — сказав Кислиця.

Перед виступом представника України на Радбезі постпред РФ Василь Небендзя заявив, що не хоче слухати Кислицю і покинув залу.

"Я радий те що місяці, не роки наших зусилль прибрати Росію з Ради Безпеки приносять свої плоди, принаймні сьогодні посол покинув зараз раду, але настане день коли Росії не буде і зовсім у раді", — зазначив Кислиця.

Він нагадав, що "посол, який втік із зали, заявив 27 лютого, що російські військові не становлять загрози для мирних громадян України та не ведуть вогню по мирній цивільній інфраструктурі".

"Дозвольте мені ще раз процитувати те ж обличчя (Небендзю — ред.). Повторюю знову: мета спеціальної військової операції Росії не окупати Україну, не завдати шкоди місцевому населенню. Спеціальна операція Росії не позначається на критично важливій цивільній інфраструктурі, сказав посол, який щойно нас покинув 28-го лютого у цій же самій залі. Цікаво, чи зможе повторити ці заяви представник Путіна зараз? Певно ні, оскільки він тут зовсім відсутній".

21 жовтня Радбез ООН обговорив ситуацію в Україні. Зокрема, йшлося про використання РФ іранських дронів проти цивільного населення та інфраструктури України.

Раніше цього тижня на закритій зустрічі членів Радбезу США, Франція та Велика Британія заявили, що передача Іраном безпілотників РФ порушує резолюцію Радбезу.

Читайте також

В ООН обговорили атаки "Шахедів", РФ замінувала Каховську ГЕС, в Україні переносять дати канікул. 241 день війни. Онлайн